PACT zwycięzcą ESEA Advanced!

Autor: Paulina Szymak
PACT - lunatic

Dobiegł końca decydujący mecz dla PACT w turnieju ESEA Advanced. Po ciężkim spotkaniu to Polacy okazali triumfatorami.

Pierwszą rozgrywaną mapą był de_dust2, który rozpoczął się od wygranej pistoletówki dla PACT. Tricked jednak od razu odpowiedziało zgarnięciem punktu na swoją korzyść, co doprowadziło do gry runda za rundę (2:2). Jak się okazało, to jednak Polacy lepiej wyszli na tej sytuacji, gdyż wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie (5:2) i pomimo oddania jednego oczka przeciwnikom, bez problemu radzili sobie po stronie antyterrorystów. Dzięki temu do ko końca pierwszej połowy wszystkie rundy wpadły na konto PACT (12:3).

Zmiana stron była zupełnym odwróceniem sytuacji, gdy Tricked odzyskawszy animusz zdobyło pięć rund z rzędu. Chociaż ekipa znad Wisły starała się odzyskać wcześniejsza passę zdobywając punkt (13:8), Duńczycy od razu odpowiedzieli kolejnym oczkiem na swoje konto. Pomimo usilnej próby przebicia się przez obronę przeciwnika PACT coraz bardziej traciło wypracowaną wcześniej przewagę (15:12). W ostateczności Tricked dołożyło jeszcze trzy cegiełki do swojego wyniku, tym samym doprowadzając do dogrywki (15:15), która niestety nie wyszła im na dobre, gdyż Polacy tracąc dwa punkty zakończyli mapę de_dust2 wynikiem 19:17.

Inferno było od początku odwróconą sytuacją w stosunku do Dusta. Na początek dwie pierwsze rundy dla Tricked, lecz PACT od razu odpowiedziało zgarnięciem trzech oczek. Duńczycy jednak nie mieli zamiaru doprowadzić do takiej starty jak na pierwszej mapie i tym razem to oni wysunęli się na prowadzenie (6:3). Pomimo odrobienia dwóch punktów przez PACT, Tricked już do końca pierwszej połowy zgarnęło wszystkie rundy (10:5).

Po zmianie stron PACT w końcu się przebudziło i rozpoczęło od zdobycia trzech rund pod rząd. Chociaż Duńczycy chcieli podtrzymać swoją sytuacje z początku mapy (11:8), to Polacy bez problemu poradzili sobie po stronie broniącej i doprowadzili do wyrównania (11:11). Chociaż mogłoby się wydawać, że to Tricked jest bliżej wygrania de_inferno, gdy ugrali kolejne dwie rundy (13:11), to PACT pokazało, że nie ma zamiaru doprowadzić do trzeciej mapy i tym samym, oddając już tylko jedno oczko, zakończyło spotkanie wynikiem 16:14.

Tym samym PACT wygrało ESEA Advanced i zainkasowało na swoje konto 4,500$, a także miejsce w MDL Season 32, który rozpocznie się już 2 września, gdzie czekają takie zespoły jak GamerLegion, forZe, a także polskie teamy jak Virtus.pro, Illuminar, czy AGO.

PACT – 2:0 – Tricked
de_dust2 – 19:17
de_inferno – 16:14