IzakTV

Strona główna » PENTA Sports wygrywa eSportsArcadeTV Cup #2

PENTA Sports wygrywa eSportsArcadeTV Cup #2

Autor: Patryk Głowacki

Nowa drużyna PENTA Sports zdobyła swoje pierwsze trofeum. Reprezentanci niemieckiej organizacji wygrali eSportsArcadeTV Cup #2, w finale pokonując ALTERNATE aTTaX.

 

Turniej rozgrywany był online w dniach 9-11 marca. Udział w zawodach wzięło osiem zespołów. Pula nagród wynosiła 5000 dolarów, z czego trzecia i czwarta drużyna otrzymała po 500 dolarów w skórkach. Do wyłonienia zwycięzcy zastosowano drabinkę pucharową. Ćwierćfinały odbyły się systemem BO1, natomiast półfinały i finały rozgrywane były do dwóch wygranych map.

Dla PENTY zmagania były otwarciem nowego rozdziału, gdyż w dzień rozpoczęcia turnieju organizacja podała swój nowy skład, w którym znajduje się m.in. Paweł “innocent” Mocek. Więcej o tym przeczytacie, wchodząc pod ten adres.

Pierwszy mecz PENTA Sports rozegrała przeciwko Preparation. Szwedzi postawili spory opór rywalom, lecz ostatecznie to europejska formacja mogła cieszyć się z wygranej 16:12. W półfinale Kevin “HS” Tarn i spółka dość pewnie poradzili sobie z eXtatus, uzyskując tym samym awans do finału.

W bezpośredniej walce o tytuł doszło do “polskiego” pojedynku, gdyż w ALTERNATE aTTaX występuje Oskar “oskarish” Stenborowski. Mirage był bardzo wyrównany starcia, i dopiero w dogrywce PENTA przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. “innocent“, wraz z kolegami, na cache poszedł za ciosem, pieczętując zwycięstwo w rozgrywkach.

Wyniki PENTA Sports w drodze do triumfu:

PENTA Sports – Preparation 16:12 (cobblestone)
PENTA Sports – eXtatus 2:0 (16:11 – overpass, 16:6 – mirage)
PENTA Sports – ALTERNATE aTTaX 2:0 (19:16 – mirage, 16:9 – cache)

Zwycięska formacja nie ma jednak czasu na odpoczynek. Już w niedzielę bowiem PENTA powalczy o kolejne punkty w ESEA Premier Season 24 Europe. Przed zgrywającym się zespołem stoi trudne wyzwanie, gdyż po drugiej stronie stanie BIG, które dość wyraźnie zaznacza swoją obecność w świecie Counter Strike’a. Mecz obu ekip zaplanowano na godzinę 20:00. Starcie będzie można obejrzeć m.in. pod tym adresem.