IzakTV

Strona główna » Piękna historia Polaków z G2 Esports dobiegła końca. Ogromne przetasowania w dywizji VALORANTA!

Piękna historia Polaków z G2 Esports dobiegła końca. Ogromne przetasowania w dywizji VALORANTA!

Autor: Marcin Kapusta

Przygoda Patryka “paTiTka” Fabrowskiego, Ardisa “ardiisa” Svarenieksa i Aleksandra “zeeka” Zygmunta z G2 Esports dobiegła końca. Dywizja VALORANTA przeszła gruntowne zmiany!

PaTiTek i ardiis byli częścią oryginalnego składu, który został powołany do życia w czerwcu ubiegłego roku. Przez pierwsze miesiące istnienia międzynarodowa drużyna zdominowała europejską scenę VALORANTA, wygrywając kilkanaście turniejów. Największe triumfy to te podczas WePlay! Invitational, Vitality European Open oraz BLAST Twitch Invitational. Z czasem jednak wyniki zaczęły słabnąć, przez co doszło do zmian. W grudniu stały angaż stracił David “Davidp” Prins, a miesiąc później lukę po Belgu załatał były reprezentant THOSE GUYS, Aleksander “zeek” Zygmunt. 19-latek w barwach hiszpańskiej organizacji wygrał Red Bull Home Ground, lecz drużyna nie zdołała zakwalifikować się do VALORANT Masters Reykjavik, który był swoistym odpowiednikiem CS-owego Majora. Ta porażka przelała czarę goryczy i włodarze postanowili odbudować symbol swojej dominacji w FPS-ie od Riotu.

Z zespołem pożegnali się dwaj Polacy oraz brytyjski strzelec, Ardis “ardiis” Svarenieks. Ich następcami okazali się Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas oraz Auni “AvovA” Chahade, którzy dotychczas występowali pod banderą Teamu Heretics. Całość kolektywu dopełnił były już gracz Acend, Jose “koldamenta” Aranguren.

Aktualny skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • 🇪🇸 Óscar “m1xwell” Cañellas Colocho
  • 🇸🇪 Jacob “pyth” Mourujärvi
  • 🇱🇹 Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas
  • 🇩🇰 Auni “AvovA” Chahade
  • 🇪🇸 Jose Luis “koldamenta” Aranguren
  • 🇬🇧 Neil “neilzinho” Finlay (trener)