IzakTV

Strona główna » Pierwsza kolejka PLE już za nami! Illuminar Gaming liderem tabeli

Pierwsza kolejka PLE już za nami! Illuminar Gaming liderem tabeli

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwsza kolejka wiosennej edycji PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej jest już przeszłością. Za nami cztery kapitalne spotkania, w których emocji było co niemiara. Najkorzystniej po wszystkich starciach wyszło Illuminar oraz MAD DOG’S PACT.

Trzeba przyznać, że inauguracyjna partia spotkań była naprawdę pasjonująca. Żadna z ekip nie chciała dać za wygraną, przez co oglądało się to wszystko świetnie. Jednak zawsze ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. Zwycięzców jest oczywiście czterech, ale do największych można zaliczyć Illuminar Gaming oraz MAD DOG’S PACT.

No bo PACT tak naprawdę najbardziej przemawiająco wygrało swój mecz. Kacper “darko” Ściera i jego koledzy pokonali 2:0 PGE Turów Zgorzelec. Samo spotkanie natomiast nie miało zbyt wielkiej, a w ogóle żadnej historii. Klub z Dolnego Śląska dwukrotnie przegrywał do sześciu, zdobywając tym samym w ogólnym rozrachunku tylko dwanaście punktów. Nic zatem dziwnego, że organizacja ze Zgorzelca na chwilę obecną zamyka ligową tabelę.

W drugim środowym starciu Wisła All iN! Games Kraków mierzyła się z Pompą. Biała Gwiazda wygrała ten pojedynek, jednak nie bez kłopotów po drodze. Wiślacy objęli prowadzenie po triumfie na Trainie. Na Inferno z kolei doszło do czegoś niespodziewanego, ponieważ Mikołaj “Miki” Szmeraj i spółka zmiażdżyli organizację znad Wisły, gdzie ta wygrywała tylko trzy razy. Zagrożeni porażką podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego i podbudowani gracze Pompy ruszyli po zwycięstwo na Nuke’u. Po dwudziestu sześciu odsłonach górą wyszedł Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i spółka, którzy zajmują trzecie miejsce, podczas gdy Pompa szóste.

Kolejne dwa, a zarazem ostatnie starcia miały miejsce wczoraj. HONORIS było o krok od zwycięstwa z Izako Boars po tym, jak zdominowało “Dziki” na Nuke’u. Jednak gracze Bartosza “Hypera” Wolnego pokazali, że zawody jeszcze trwają i tym samym sięgnęli po zwycięstwo w całym meczu dzięki wygranym odpowiednio na Trainie i Inferno. Daniel “STOMP” Płomiński i spółka są na ten moment czwartą drużyną, a HONORIS tuż za nimi – piątą.

Na zakończenie debiutanckiej partii spotkań podziwialiśmy bój IHG i AVEZ. Po dwóch arenach lepsi okazali się Dominik “GruBy” Świderski wraz z kolegami. Na Overpassie do pewnego momentu kwestia zwycięstwa była otwarta, ale to Illuminar okazało się lepsze. Na Trainie z kolei “Ośmiorniczki” miewały przebłyski, ale gracze Jędrzeja “Bogdana” Rokity spokojnie bazowali na wyrobionej przewadze, dzięki czemu dopisali na swoje konto trzy oczka. 

Wyniki spotkań 1. kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej prezentują się następująco:

MAD DOG’S PACT 2:0 PGE Turów Zgorzelec – Train 16:6, Vertigo 16:6

Pompa Team 1:2 Wisła All iN! Games Kraków – Train 13:16, Inferno 16:3, Nuke 10:16

HONORIS 1:2 Izako Boars – Nuke 16:5, Train 11:16, Inferno 13:16

Illuminar Gaming 2:0 AVEZ – Overpass 16:12, Train 16:10