IzakTV

Strona główna » Pierwsze dni VCT finałów Challengers dla Europy. Czy koniec fazy grupowej będzie identyczny?

Pierwsze dni VCT finałów Challengers dla Europy. Czy koniec fazy grupowej będzie identyczny?

Autor: Paweł Wilk

W zeszły weekend odbyły się pierwsze spotkania fazy zasadniczej finałów VALORANT Champions Tour 2021: EMEA Challengers. W rywalizacji trzech regionów zdecydowanie najlepiej poradzili sobie reprezentanci Starego Kontynentu.

Inauguracyjne mecze grupy A rozpoczęły się od triumfów FunPlus Phoenix nad Gambit Esports (2:0) i Teamu Liquid z BBL Esports (2:0). Ekipa z Turcji niezbyt miło będzie wspominać rozgrywki VCT, ponieważ dwa dni później Kerimhan “kero” Duman i spółka pożegnali się z rozgrywkami po porażce z Gambit (2:0). Do zakończenia pozostały nam jeszcze dwa spotkania. Najpierw w czwartek o 17:00 FPX zmierzy się z Liquid o pierwsze miejsce i awans do play-offów, a następnie w decydującym o awansie starciu Gambit spotka się z przegranym poprzedniej rywalizacji. To już w piątek o 17:00.

Sporo emocji czeka na kibiców także w koszyku B, gdzie na prowadzeniu mamy Fnatic i Guild Esports. Ekipa Jake’a “Boastera” Howletta zaczęła turniej od ogrania Oxygen Esports, natomiast Guild wygrało również z tureckim Futbolist. Starcie dwóch składów z Turcji zakończyło się triumfem Oxygen, które ciągle ma szanse na grę w play-offach.

Pozostałe spotkania grupowej VALORANT Champions Tour 2021: EMEA Challengers:

29.04, 17:00 – FunPlus Phoenix vs. Team Liquid
29.04, 20:00 – Fnatic vs. Guild Esports
30.04, 17:00 – przegrany FunPlus Phoenix/Team Liquid vs. Gambit Esports
30.04, 20:00 – przegrany Fnatic vs. Guild Esports vs. Oxygen