IzakTV

Strona główna » Pierwszy dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Cologne 2021 za nami. Gambit nie zawodzi, NiP wygrywa z Liquid!

Pierwszy dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Cologne 2021 za nami. Gambit nie zawodzi, NiP wygrywa z Liquid!

Autor: Marcin Kapusta

Pierwszy dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Cologne 2021 dobiegł końca. Gambit Esports z pierwszą lanową wygraną, NiP w hitowym starciu pokonuje Team Liquid!

Inauguracyjna seria zmagań grupowych przyniosła fanom wiele emocji. Zacznijmy jednak od zbioru A, w którym swój lanowy debiut rozegrało Gambit Esports. Najlepszy zespół świata po dość zaciętej batalii pokonał mousesports prowadzone przez Christophera “dextera” Nonga. Warto nadmienić, że żaden z Myszy nie wyszedł nawet na plus. Niesamowity rollercoaster emocji zapewniło nam starcie Liquid z Ninjas in Pyjamas. Amerykanie na Overpassie posiadali bufor bezpieczeństwa w postaci czterech rund, jednak europejska paczka doprowadziła do dogrywki. W niej ostatecznie poległa 17:19, jednak na dwóch pozostałych mapach zdominowała swoich zaoceanicznych rywali. Głównym autorem tego triumfu okazał się Nicolai “dev1ce” Reedtz, który zanotował rating na niewyobrażalnie wysokim poziomie 1.58.

Wyrównane starcie mogliśmy oglądać w spotkaniu BIG vs Virtus.pro. Niemcy po zbliżonej serii zwyciężyli z drużyną z regionu CIS, a głównym kołem napędowym okazał się prowadzący – Johannes “tabseN” Wodarz. Gołym okiem można zauważyć, że 26-latek w warunkach lanowych czuje się, jak ryba w wodzie. W międzynarodowym pojedynku G2 Esports podejmowało compLexity Gaming. 3. zespół świata bez problemu wygrał z Juggernautem, który od pewnego czasu mocno zawodzi.

Wyniki spotkań inauguracyjnych grupy A prezentują się następująco:
DrużynaWynik (mapy)Drużyna
🇷🇺 Gambit Esports21 (Inferno 14:16, Vertigo 16:3, Mirage 16:12)mousesports 🇪🇺
🇸🇪 NiP21 (Overpass 17:19, Dust II 16:6, Mirage 16:2)Team Liquid 🇺🇸
🇩🇪 BIG20 (Dust II 16:13, Inferno 16:12)Virtus.pro 🇷🇺
🇪🇺 G2 Esports20 (Vertigo 16:14, 16:6)compLexity 🇪🇺

W grupie B rozegrano jedynie dwa mecze. W pierwszym Natus Vincere okazało się lepsze od Renegades, jednak Australijczycy nawiązali walkę i urwali Rosjanom jedną mapę. Starcie pomiędzy Teamem Vitality, a FURIĄ eSports zafundowało nam dwa debiuty lanowe. Rozegrali je dwaj młodzi gracze – Lucas “honda” Honda oraz Jayson “Kyojin” Nguyen Van. Po dosyć jednostronnym widowisku to ekipa znad Sekwany postawiła pierwszy krok do play-offów.

Wyniki spotkań inauguracyjnych grupy B prezentują się następująco:
DrużynaWynik (mapy)Drużyna
🇷🇺 Natus Vincere21 (Inferno 10:16, Dust II 16:6, Nuke 16:4)Renegades 🇦🇺
🇫🇷 Team Vitality20 (Overpass 16:10, Nuke 16:14FURIA eSports 🇧🇷