IzakTV

Strona główna » Pierwszy sezon WePlay! Forge of Masters zakończony zwycięstwem AVANGAR

Pierwszy sezon WePlay! Forge of Masters zakończony zwycięstwem AVANGAR

Autor: Paweł Wilk

Drugi z rzędu lanowy występ zawodników AVANGAR zakończył się pierwszym miejscem. Tym razem gracze kazachskiej organizacji wygrali pierwszy sezon WePlay! Forge of Masters.

Na zawodach w Expo Center of Ukraine spotkały się cztery najlepsze składy fazy zasadniczej, która odbywała się w internecie. Głównymi faworytami do zgarnięcia pucharu byli reprezentanci właśnie AVANGAR, a także HellRaisers. Zgodnie z oczekiwaniami obie piątki dość łatwo wygrały pierwsze spotkania drabinki podwójnej eliminacji. Ekipa Timura “bustera” Tulepova okazała się lepsza od Vega Squadron (2:0), natomiast Kirill “ANGE1” Karasiow i spółka wygrali także bez straty mapy z DreamEasters. Przedwczesny finał zakończył się na korzyść AVANGAR, ale na drugiej planszy potrzebna była dogrywka.

Uczestnik ostatniego Majora chwilę później miał okazję do rewanżu, ponieważ w drabince przegranych szybko wyeliminował Vega Squadron. Drugie spotkanie HellRaisers i AVANGAR trwało jeszcze krócej, ponieważ Tulepov wraz z kolegami kontrolowali przebieg obu map. Na Dust2 padł wynik 16 do 10, natomiast na Mirage’u 16 do 8.

Klasyfikacja generalna finałów pierwszego sezonu WePlay! Forge of Masters:

  1. AVANGAR – 20 000$
  2. HellRaisers – 10 000$
  3. Vega Squadron – 4 000$
  4. DreamEaters – 2 000$