IzakTV

Strona główna » Platinet DUO – głośnik przenośny ze stacją dokującą i subwooferem

Platinet DUO – głośnik przenośny ze stacją dokującą i subwooferem

Autor: Marcin Skrętkowicz
Platinet

Platinet wprowadza do oferty nowy głośnik Bluetooth, który wyróżnia się dodatkową stacją dokującą z subwooferem o mocy 20 W. Dzięki temu, może on pełnić rolę głośnika przenośnego lub wydajnego domowego sprzętu muzycznego.

Platinet to międzynarodowa i dynamicznie rozwijającą się firma z branży elektroniki użytkowej, nośników danych, technologii bezprzewodowych, urządzeń mobilnych i akcesoriów komputerowych. Firma powstała w 2001 roku, a obecnie jej biura mieszczą się w najbardziej strategicznych miejscach globu: Shenzhen w Chinach, Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych i w Europejskiej siedzibie w Krakowie.

Platinet DUO to dwa urządzenia połączone w jeden wielofunkcyjny sprzęt. Bazę stanowi tu głośnik stereo o mocy 6W, który może pracować całkowicie niezależnie. Dzięki jego kompaktowym rozmiarom, niskiej wadze i baterii o pojemności 1050 mAh, idealnie sprawdzi się poza domem. Po powrocie, można rozszerzyć jego możliwości umieszczając go w stacji dokującej, która pełni funkcję subwoofera o mocy 20 W.

Obudowa głośnika DUO została pokryta estetyczną tkaniną, która jest przyjemna w dotyku i chroni urządzenie m.in. przed zarysowaniami. Duże przyciski umieszczone na jego górnej powierzchni pozwalają wygodnie sterować muzyką bez potrzeby patrzenia na urządzenie.

Do połączenia z urządzeniami wykorzystywana jest technologia Bluetooth 4.2, która pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w odległości do 10 metrów. Alternatywnie użytkownik może skorzystać też z przewodowego złącza AUX, które sprawdzi się m.in. w przypadku iPodów i odtwarzaczy MP4.

Platinet DUO posiada również wbudowany mikrofon, dzięki czemu może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 299 zł brutto. Podobnie jak wszystkie inne produkty firmy Platinet, także głośnik bezprzewodowy Platinet DUO jest objęty 24-miesięczną gwarancją realizowaną na terenie Polski.