Plotki o AVANGAR motywacją dla Virtus.pro? Polacy miażdżą GamerLegion!

Autor: Aleksander Kurcoń

Polacy z Virtus.pro lepiej nie mogli odpowiedzieć na wczorajsze plotki o nowym składzie w rosyjskiej organizacji. MICHU i spółka pokonali 2:0 GamerLegion w relegacjach ESEA MDL, nie dając szans Szwedom na żadnej mapie.

Spotkanie rozpoczęło się na wybranym przez Polaków Nuke’u. Michał “snatchie” Rudzki od początku wysoko postawił poprzeczkę rywalowi i na pistoletówce ustrzelił ACE’a! Virtusi poza kilkoma rundami miażdżyli przeciwnika i w rezultacie już po pierwszej połowie prowadzili aż 10:5. Biorąc pod uwagę, że VP grało po stronie TT, wynik robi się jeszcze bardziej imponujący. Po krótkiej przerwie Szwedzi co prawda wygrali pistoletówkę, ale błyskawicznie oddali z powrotem inicjatywę rywalom. Virtus.pro robiło co chciało z GamerLegion, idealnie skracając pozycje czy po prostu punktując nabiegających przeciwników. Ostatecznie Polacy wygrali 16:7 na Nuke’u, a najlepszy na serwerze był Michał “MICHU” Muller, który z bilansem 24-12 i ratingiem 1.51 pokazał w pełni swoje umiejętności.

Drugą mapą tego pojedynku był Overpass. Jeśli mówiliśmy o wysokiej formie VP w kontekście Nuke’a, tak na Overpassie możemy powiedzieć o istnej eksplozji dyspozycji Polaków. Gracze znad Wisły grali jak z nut i poza przegraną pistoletówką wygrali jedenaście rund z rzędu po stronie CT! Szwedzi nie potrafili przebić się nawet przez pierwsze zasieki obronne stawiane przez Virtusów – czy to na długim tunelu na B, czy na bananie. Na tej ostatniej pozycji szczególnie brylował z AWP snatchie, który był niczym skała nie do skruszenia, a przez cały mecz ustrzelił aż 26 fragów. 12:3 do przerwy i kompletna dominacja ze strony Virtus.pro. Po zmianie stron Polacy szybko dobili rywali, ostatecznie wygrywając 16:3.

Warto jednak powiedzieć o krajobrazie tego zwycięstwa, bowiem dawno nie oglądało się tak dominujących Virtusów. Snax i spółka z łatwością, pewnością siebie i odwagą ścierali się w pojedynkach 1vs1 z rywalami i szybko przejmowali duże obszary na mapie. Szczególnie Overpass wyglądał jak starcie całej piątki Global Elite’y smurfujących na swoich kontach z rangą gold. Takich Virtusów chcemy oglądać jak najczęściej. Pytanie tylko jak długo to potrwa i czy doniesienia DeKaya potwierdzą się w najbliższych tygodniach. Tymczasem przed Virtus.pro cs_summit 5, na którym Polacy mają szansę pokazać się na tle bardzo mocnych międzynarodowych zespołów.

Virtus.pro 2:0 GamerLegion – Nuke 16:7, Overpass 16:3

Virtus.pro ponadto zakwalifikowało się do finału górnej drabinki relegacji ESEA MDL. Snax i spółka zagrają w nim ze zwycięzcą spotkania PACTUnicorns of Love.