IzakTV

Strona główna » Po awans! x-kom AGO jest tylko o dwa kroki od EPL-a

Po awans! x-kom AGO jest tylko o dwa kroki od EPL-a

Autor: Krzysztof Sarna
reatz

To już przedostatni dzień zmagań o awans do czternastego sezonu ESL Pro League. Nadal mamy w tej walce polską formację, a jest nią x-kom AGO. Przed Polakami niełatwe zadanie, ale są już naprawdę bliscy przypieczętowania sukcesu.

Na początku były trzy, ale po czasie została tylko jedna drużyna z Polski, która liczy się jeszcze w pogoni za dostaniem się do Counter-Strike’owej Ligi Mistrzów. x-kom AGO radzi sobie naprawdę wyśmienicie w play-offach, no bo dotarło przecież do konsolidacyjnego finału, który rozegra się już dziś.

“Jastrzębie” zagrają dzisiaj o wielki finał, a ich przeciwnikiem będzie ex-Winstrike. Przeciwnika nie trzeba dogłębnie przybliżać, wszak to właśnie przeciwko ekipie z regionu CIS Polacy rozpoczynali walkę w fazie play-off 36. sezonu ESEA Premier. Zespół znad Wisły był bliski zwycięstwa, wszak prowadził 1:0 w całym spotkaniu, a na trzeciej mapie przegrał dopiero po dogrywkach. W końcowym rezultacie Damian “Furlan” Kisłowski i spółka spadli do dolnej drabinki, gdzie kolejno eliminowali Apeks, Sprout, a wczoraj po niesamowitym spotkaniu Wisłę All iN! Games Kraków. Jeśli natomiast mówimy o rosyjsko-kazachskim kolektywie, to ten wygrał jeszcze z Nemigą, ale uległ SAW, które właśnie czeka w wielkim finale. Ten rozegra się już jutro. 

Wracając jednak do dzisiejszego pojedynku, to już od razu można śmiało stwierdzić, że ten na pewno nie będzie należał do tych z gatunku łatwych. Poprzedni miał miejsce w poniedziałek, a więc jeśli Polakom w tak krótkim czasie udało się poddać analizie grę przeciwnika, a także wyciągnąć wnioski, to dzisiaj nie powinno być problemu, by “przejść” 23. siłę globu. Obie ekipy grały bardzo równo, tak więc może dziś zadecydować dyspozycja dnia czy też szczęście.

19:00 | x-kom AGO vs. ex-Winstrike – BO3 [Transmisja]