Podsumowanie meczów półfinałowych Intel Challenge Katowice

To już ostatni dzień, kiedy mieliśmy szansę kibicować drużynom sceny Counter-Strike: Global Offensive. Cztery drużyny zmierzyły się w półfinałowym starciu by dotrzeć do ostatecznego, finałowego spotkania.

Team Karma vs. CLG Red

• de_inferno

Team Karma zdobyła nożówkę i postanowiła rozpocząć spotkanie po stronie antyterrorystów. CLG Red nie miało praktycznie szans na zdobycie rundy pistoletowej ze względu na szybką egzekucje ich trzech zawodniczek. Pierwsze trzy punkty szybko wpadły na konto Team Karma. W czwartej rundzie dziewczyny z CLG Red z pieniędzmi na koncie, miały szansę by odegrać się na swoich rywalkach. Niestety, nie wykorzystały tego (5-0) i dopiero w szóstej rundzie, kiedy postawiły na szybkie wejście na bombsite B, zdobyły pierwszy punkt, pieniądze i szansę na dobre rozegranie kolejnego starcia. Zawodniczki CLG Red starały się zmobilizować siły, jednak do końca pierwszej połowy nie udało im się dogonić rywalek (10-5).

Kolejną rundę pistoletową zdobył zespół Team Karma. Forma amerykanek jest niesamowita w tym turnieju, w fazie grupowej również nie pozwalały przeciwniczkom na zdobywanie łatwych punktów. Wszystko zaczęło wskazywać na to, że mapa de_inferno będzie należała do Team Karma, jednak CLG Red zaskoczyło kibiców. Po stronie antyterrorystów odrobiły stracone rundy i doprowadziły do wyniku 13:12. Druga połowa zakończyła się po trzech dogrywkach i wynikiem 25:23 dla Team Karma.

• de_mirage

Rundę pistoletową zdobyły dziewczyny z CLG Red. Amerykanki muszą uważać, zaledwie jeden mecz dzieli Team Karma od dostania się do finałowego spotkania. Dziewczyny jednak nie podołały w kolejnej rundzie, Team Karma wykorzystało tą sytuacje i postanowiło poprawić swoją sytuację punktową. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-9 dla Team Karma. Z przewagą rundową amerykankom niewiele brakowało, aby zakończyć to spotkanie, jednak po zmianie stron wszystko się zmieniło. Zawodniczki CLG Red zdobywały rundę po rundzie doprowadzając do zwycięskiego wyniku 16:11.

• de_cache

Ostatnia mapa była decydująca. Każda z drużyn pragnęła dostać się do ostatniego punktu turnieju. Spotkanie było wyrównane aż do pierwszej połowy (7-8). Zaczęło się robić gorąco dopiero w drugiej części. Podobnie jak w pierwszym, otwierającym meczu doszło do dogrywki w której tym razem silniejsze okazały się dziewczyny z CLG Red wygrywając wynikiem 19-17 oraz 2-1.

lsakdlsa

WRTP vs LDLC

• de_cobblestone

Runda pistoletowa należała do drużyny LDLC, jednak nie pozwoliło im to na znaczną przewagę. WRTP to silny zespół, który mierzy wysoko i na pewno nie zrezygnuje z możliwości pojawienia się w finale z CLG Red.  W pierwszej połowie dziewczynom udało zdobyć się dziesięć punktów i tym samym wygrały pierwszą połowę spotkania (13:2). W pięknym stylu dziewiątą rundę ugrała zAAz, która zostając sama na dwie zawodniczki zdobyła punkt. Mapa zakończyła się wynikiem 16:3.

• de_train

Mapa de_train była ostatnią mapą na której zmierzyły się zawodniczki WRTP oraz LDLC. Europejki świetnie poradziły sobie w obu połówkach. Krótko podsumowując, mecz zakończył się szczęśliwym wynikiem 16:6 dla WRTP. To one spotkają się razem z Team Karma w wielkim finale.