IzakTV

Strona główna » Polacy poznali grupowych rywali na IEM Winter 2021

Polacy poznali grupowych rywali na IEM Winter 2021

Autor: Marcin Kapusta

Wielkimi krokami zbliża się ostatni turniej tegorocznego cyklu Intel Extreme Masters. Z tego też względu organizatorzy ujawnili podział grupowy i pierwsze pary spotkań!

Zmagania na IEM Winter zainauguruje Team Vitality, które 2 grudnia o 12:00 podejmie MOUZ, będące ostatnio w słabej dyspozycji. Równolegle Ninjas in Pyjamas stanie w szranki z Astralis. Będzie to hitowe starcie, zważywszy na debiut tych drużyn w odświeżonych składach. Przypomnijmy, że na początku listopada w szeregach Astralis zakończyła się pewna era, wszak z organizacją rozstali się Peter “dupreeh” Rasmussen, Emil “Magisk” Reif oraz trener, Danny “zonic” Sørensen. W buty czterokrotnych triumfatorów Majora weszli Benjamin “blameF” Bremer, Kristian “k0nfig” Wienecke i legendarny gracz CS-a 1.6 , Alexander “ave” Holdt. Z kolei trzy dni temu trykot NiP-u przywdział Patrick “es3tag” Hansen, zastępując Linusa “LNZ-a” Holtänga.

O 13:10 zawodnicy G2 Esports pod wodzą nowego trenera zawalczą TYLOO, natomiast w międzyczasie OG Esports Mateusza “mantuu” Wilczewskiego zmierzy się z Teamem Liquid. Szczególnie ciekawi dyspozycja międzynarodowego zespołu, który swoje ostatnie profesjonalne spotkanie rozegrał ponad miesiąc temu w ramach BLAST Premier Fall Showdown 2021.

W grupie B ulokowało się ENCE, którego barwy reprezentują Paweł “Dycha” Dycha i Olek “hades” Miśkiewicz. Formacja Polaków na inauguracje podejmie Virtus.pro, a więc ćwierćfinalistów minionego Majora. Trzeba w tym miejscu napomknąć, że w roli faworyta stawiany jest wschodnioeuropejski kolektyw, okupujący siódmą lokatę w światowym rankingu HLTV. Ale oczywiście na tym nie koniec. Czeka nas jeszcze pojedynek FaZe z BIG, GODSENT z Heroic oraz Gambit z Fnatic, czyli świeżo upieczonymi triumfatorami DH Open November.

IEM Winter 2021 – pary inauguracyjnej rundy (2 grudnia)
12:00 MOUZ vs Team Vitality
12:00 Ninjas in Pyjamas vs Astralis
13:10 Team Liquid vs OG Esports
13:10 G2 Esports vs TYLOO 
14:20 ENCE eSports vs Virtus.pro
14:20 Fnatic vs Gambit Esports
15:30 GODSENT vs Heroic
15:30 BIG vs FaZe Clan

IEM Winter 2021 odbędzie się na LAN-ie w dniach 2-12 grudnia, a jego pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów. Ponadto wydarzenie jest częścią prestiżowego cyklu Intel Grand Slam.

RELACJA TEKSTOWA TURNIEJU