IzakTV

Strona główna » Polacy rozpoczynają zmagania w EPL Conference! Stawką bilety do Pro Ligi

Polacy rozpoczynają zmagania w EPL Conference! Stawką bilety do Pro Ligi

Autor: Marcin Kapusta

Już dziś rozpoczyna się 15. sezon ESL Pro League Conference, który jest swoistym przedsionkiem CS-owej Ligi Mistrzów. Na placu boju w licznym gronie zgromadzą się Polacy!

Pierwsze starcia odbędą się o godzinie 13:30. Na serwerze uczestnicy Majora z SHARKS eSports podejmą wyżej notowane LDLC OL. Równolegle podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego zawalczą z EC Brugge, którego barwy reprezentują Mateusz “matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz “n0tice” Wolniak. Niemniej w tym przypadku belgijsko-polski kolektyw skazywany jest na pożarcie.

O 16:45 czeka nas druga kolejka pierwszego dnia zmagań. Sprout Kamila “KEi-a” Pietkuna stanie w szranki z Extra Salt. W roli faworyta stawiana jest amerykańska formacja, aczkolwiek należy pamiętać, że Sprout ma za sobą dwa triumfy – jeden w ESL Mistrzostwach Niemiec, natomiast drugi na hamburskim turnieju lanowym, UNITED Pro Series 2021 Finals. Trudna przeprawa czeka Wisłę All In! Games Kraków, ponieważ na inauguracje zmierzy się z GODSENT. Brazylijska ekipa ma za sobą udany okres, który zaowocował awansem na 23. miejsce w światowym rankingu HLTV.

Pojedynki zwieńczające dzisiejszą rywalizację wystartują równo o 20:00. Wtedy też zawodnicy Anonymo Esports podejmą ORDER Esports, czyli trzecią najwyżej plasowaną australijską drużynę. Na serwerze zobaczymy również wicemistrzów drugiego sezonu REPUBLEAGUE TIPOS z Eternal Fire, którym przyjdzie mierzyć się z Teamem Endpoint.

Harmonogram pierwszego dnia EPL Conference 15
13:30 SHARKS eSports vs LDLC OL
13:30 EC Brugge vs MAD Lions
16:45 Team Renewal vs Renegades
16:45 Extra Salt vs Sprout
16:45 Wisła Kraków vs GODSENT
20:00 Movistar Riders vs RBG Esports
20:00 Anonymo Esports vs ORDER
20:00 Team Endpoint vs Eternal Fire

ESL Pro League Conference odbędzie się 23-28 listopada, a szesnaście zespołów powalczy o trzy przepustki do 15. sezonu Pro Ligi, w którym zobaczymy CS-ową śmietankę pokroju Natus Vincere, G2 Esports, NiP czy też Liquid.

RELACJA TEKSTOWA WYDARZENIA