IzakTV

Strona główna » Północnoamerykański finał Intel Challenge Katowice 2019

Północnoamerykański finał Intel Challenge Katowice 2019

Autor: Paweł Wilk

Już dwie formacje mają szansę na zgarnięcie mistrzowskiego tytułu w ramach Intel Challenge Katowice 2019. W sobotnim finale CLG Red podejmować będzie Dignitas Female.

Rozgrywki dla Pań wystartowały w czwartek od fazy grupowej. W niej kibice nie doczekali się niespodzianek, ponieważ wszystkie faworytki nie popełniły błędu i pewnie awansowały dalej. W grupie A najlepiej poradziły sobie zawodniczki Assassins, które zanotowały dwa przekonywające zwycięstwa, w tym nad Dignitas Female. Emmalee “EMUHLEET” Garrido ostatecznie także zagwarantowały sobie awans, ponieważ w kluczowym starciu pokonały paiN Girls. Bez zwycięstwa wyeliminowane zostały dziewczyny z Orgless Female.

Wielu kibiców śledziło wyniki z grupy B, gdzie rywalizowało Crowns Female z Julią “bullet girl” Kurzyńską. Niestety europejski miks zdołał pokonać tylko Carnage Esports Female, a poniósł porażki z Counter Logic GamingBeşiktaş Esports, które awansowały do półfinałów.

Niestety piątek okazał się fatalny dla składów z Europy. Najpierw Assassins musiały uznać wyższość CLG Red (1:2), a później Beşiktaş Esports takim samym wynikiem uległ Dignitas Female. Wielki finał oraz mecz o trzecie miejsce Intel Challenge Katowice 2019 odbędzie się jutro o godzinie 12:00. Na zwycięską piątkę czekać będzie czek na 25 tysięcy dolarów.