Polska ulega Kazachstanowi w eliminacjach do The World Championships 2016

Polska nie pokonała reprezentacji Kazachstanu w meczu eliminacyjnym do The World Championships 2016, nieoficjalnych mistrzostw świata CS:GO. Oznacza to, że czeka nas jeszcze mecz z wygranym meczu Portugalia vs. Norwegia.

Walka rozpoczęła się na mapie Train, na której NEO, Snax, Szpero, mouz i MICHU rozpoczęli po stronie CT. Pierwsze rundy nie wyglądały za ciekawie dla naszej reprezentacji. “Nasi” przegrywali 0:5 i tutaj nastąpiło przełamanie. Do końca pierwszej połowy widzieliśmy 7:8 dla reprezentacji Kazachstanu.

Kolejna połówka to kolejne rundy dla naszych oponentów. Szybko wyszli na prowadzenie – strzały z luf naszych rodaków nie były celne, ustawienie zawodników było nietrafione, a dotychczasowa gra była raczej próbą zaprezentowania indywidualnych umiejętności, aniżeli gry drużynowej. Załamaliśmy ręce, gdy Kazachowie byli już o krok od wygranej, bowiem tabela wskazywała 10:15. Na szczęście ekipa NEO wykonała niezły comeback i doprowadzili do dogrywki.

Dodatkowy czas w ogóle nie sprzyjał naszym zawodnikom. Nie udało się wygrać ani jednej rundy, a więc mecz zakończył się z rezultatem 19:15 dla reprezentacji Kazachstanu. Wychodzą oni z z grupy z pierwszego miejsca, nam za to przyjdzie powalczyć o play-offy z wygranym meczu Portugalia vs. Norwegia.