Pompa Team pojechała na LAN-a i… drugiego dnia odpadła z turnieju

pompa team

Pompa Team pojawiła się na nieco tajemniczym LAN-ie w Szwajcarii – Supreme Masters European Invitational 2020. Polacy odpadli jednak z turnieju przegrywając z Fragbox 1:2.

Turniej w Szwajcarii nie cieszył się dużym zainteresowaniem. W Amriswil pojawiło się aż 32 drużyny, jednak tylko sześć z nich było notowanych w rankingu HLTV (jeden w pierwszej setce, trzy w drugiej, dwie w trzeciej). Reszta drużyn to składy z całej Europy, m.in. ze Szwecji, Niemiec, Francji, Portugalii czy Polski. Naszym jedynym przedstawicielem była Pompa Team. Pula nagród turnieju wynosiła 8250 tysięcy dolarów.

Pompa Team zdołała awansować z grupy to play-offów. W nich jednak nie było już miejsca na pomyłki. Polacy w 1/8 finału zmierzyli się z Fragbox z Francji. Francuzi wygrali na pierwszej mapie 19:17 po dogrywce. Trzeba jednak zaznaczyć, w jakim stylu Pompa wypuściła prowadzenie, które wynosiło… 15:7! Fragbox zdołało jednak doprowadzić do dogrywki i ostatecznie wygrać. Na drugiej mapie Pompa zagrała już świetnie, wygrała pierwszą połowę 13:2, by ostatecznie pokonać rywala 16:7. Na trzeciej mapie – Overpassie – Polacy jednak nie potrafili już postawić się rywalom i ostatecznie przegrali 9:16. Tym samym odpadli z turnieju.

Pompa 1:2 Fragbox – Vertigo 17:19, Nuke 16:7, Overpass 9:16