IzakTV

Strona główna » Pora na rozstrzygnięcia – dziś ostatnie mecze na Asia i CIS Minor

Pora na rozstrzygnięcia – dziś ostatnie mecze na Asia i CIS Minor

Autor: Kamil Kowala

Kto zagwarantuje sobie w miejsce w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Counter Strike’owego kalendarza, a kto o takie będzie musiał jeszcze powalczyć? Zwycięzcy dzisiejszych spotkań zapewnią sobie występ na berlińskim Majorze, a przegrani powalczą jutro w Minor Play-in.

Zmagania rozpoczniemy bitwą Koreańczyków z Chińczykami. TYLOO, które wczoraj w fatalnym stylu oddało zwycięstwo Grayhound stanie w szranki z MVP PK. Lepiej do turnieju wydają się przygotowani BnTeT i kompania, ale wiele będzie zależeć od dyspozycji dnia. Jednego można być pewnym- w studiu StarLaddera będzie wrzało i to nie ze względu na panujące ostatnio w Europie upały. Porażka nie będzie oznaczać tragedii dla żadnej z ekip, ponieważ zawsze można awansować z Minor Play-in. Tam przeprawa jest łatwiejsza niż poprzednim razem, ponieważ z powodu zmian w składzie Cloud9 oddało swój slot na Majorze. Tym samym z turnieju ostatniej szansy na główny promocję otrzymają nie dwa, a trzy składy. Niemniej jednak nie powinniśmy się spodziewać, że ktokolwiek będzie dziś odpuszczał.

Po emocjach związanych z dalekimi terenami przyszedł czas na coś nam bliższego. CIS Minor zdecydowanie zaskakuje, a dowodem na to powinien być fakt, że jeden z dwóch głównych faworytów do wygrania całego wydarzenia już się z nim pożegnał. Mowa tutaj oczywiście o Team Spirit, których marzenia o Majorze pokrzyżowało DreamEaters. To właśnie ich zobaczymy dziś w meczu decydującym, a podejmą oni Syman. Obecność zarówno jednych, jak i drugich w tak dalekim etapie jest sporą niespodzianką. Przed rozpoczęciem turnieju ponad tymi dwoma składami stawiało się, chociażby Nemigę, czy Gambit Youngsters. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś wieczorem u jednego z dwóch kandydatów zobaczymy zasłużony wybuch radości.

Harmonogram spotkań na Asia i CIS Minor:

  • TYLOO vs MVP PK – 14:00
  • DreamEaters vs Syman – 18:00

Po więcej informacji na temat Minorów zapraszamy do naszych relacji, zarówno tej z azjatyckiego, jak i z CIS.