IzakTV

Strona główna » Powitajcie nową organizację na polskiej scenie – Ballista Esports!

Powitajcie nową organizację na polskiej scenie – Ballista Esports!

Autor: Michał Maćkowski
Ballista

Czas powitać na polskiej scenie nowe barwy – Ballista Esports, które rozpoczęło swoje działanie od przyjęcia w swoje szeregi polskiego składu w Valoranta. 

Valorant to tytuł, który zdecydowanie mocniej zawitał poza Europą. Gdy w Północnej Ameryce ponad kilkanaście organizacji stworzyło swoje dywizje w tytule Riotu, tak w Europie topowe drużyny esportowe z ogromną dozą spokoju oraz analizy podchodzą do pozyskiwania składów. Nic więc dziwnego, że każde nowe ogłoszenie jest wypatrywane z ogromnym oczekiwaniem. Na mapie Polski pokazała się nowa twarz, Ballista Esports, która zakontraktowała polski skład w Valoranta.

Ballista Esports to nowa polska organizacja, która za swoją siedzibę wybrała stolicę polskiego esportu – Katowice. To w tym mieście znajduje się trzon zespołu, który planuje stabilny rozwój swojego brandu na mapie Polski, jak i Europy. Wśród inwestorów i w zarządzie spółki znajdują się osoby z wieloletnim doświadczeniem z branży consultingowej oraz finansowej. Dzięki Balliście chcą oni przenosić swoją wiedzę na świat gamingu i esportu, którego prywatnie są zagorzałymi fanami.

W skład zespołu wchodzą także specjaliści od analityki danych i metod sztucznej inteligencji, którzy jednocześnie mają doświadczenie w esporcie na poziomie półprofesjonalnym. Na sam początek Ballista skupia swoje działania na rozwoju trzech dywizji – CS:GO, stworzonej wspólnie z oficjalną drużyną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, League of Legends, której trenerem oraz mentorem będzie były profesjonalny zawodnik Ultraligii oraz Valorant, który ma być głównym projektem, mającym na celu rywalizację na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

W składzie Ballista Esports w Valorancie znalazł się m.in. były reprezentant Izako Boars w CS:GO – Mateusz “Morfan” Świętochowski czy Kamil “baddyG” Graniczka, który znany najbardziej jest z występów na scenie ZULA.

Skład Ballista Esport prezentuje się następująco:

  • Kamil “baddyG” Graniczka:
  • Mateusz “Morfan” Świętochowski:
  • Jakub “qxv” Sawicki
  • Michał “Buld” Sokal
  • Przemek “Kereme” Bogdanowicz
  • Kamil “Kamiseqq” Lepper
  • Daniel “YaotziN” Roczniak – trener

Drużyna Ballista Esports rywalizację rozpocznie od turnieju beloud Cup VALORANT z pulą nagród wynoszącą 4000 złotych.