IzakTV

Strona główna » Poznaliśmy nowego, a zarazem stałego PogChampa!

Poznaliśmy nowego, a zarazem stałego PogChampa!

Autor: Krzysztof Sarna

Koniec niewiadomych, wszystko stało się wiadome! Głosowanie na Twitchu na nową emotikonę PogChampa dobiegło końca. Czas przyjrzeć się jak będzie prezentowała się nowa emotka.

Tradycyjnie trzeba przypomnieć, co w ogóle się wydarzyło, że do takiego głosowania doszło. Otóż poprzedni, klasyczny PogChamp został wycofany po tym, jak jego autor Ryan “Gootecks” Gutierrez zamieścił kontrowersyjnego Tweeta związanego z wydarzeniami w Kapitolu w Stanach Zjednoczonych. 

Platforma musiała jakoś zareagować i zareagowała. Udało się znać nowe rozwiązanie, choć to zapewne nie każdemu przypadło do gustu. Przez okres trzydziestu pięciu dni codziennie zmieniała się emotikona PogChampa, aż w końcu wczoraj o 21:00 doszło do decydującego głosowania na kanale Twitch. 

Społeczność miała wybrać i wybrała. Co może dziwić to fakt, że na emotce nie ma twarzy człowieka, a mamy tam smoka z Komodo. Jednak głos należał do ludzi, a to oni zadecydowali. Szczerze powiedziawszy, nowy PogChamp nie prezentuje się źle. Nie jest to jednak debiut tej emotki na Twitchu, ponieważ wcześniej była znana pod nazwą “KomodoHype”, a jej debiut na platformie miał miejsce w 2018 roku. Jej przeznaczenie było praktycznie takie same jak PogChampa, ponieważ miała wyrażać szok, niespodziankę czy podziw. 

KomodoHype momentalnie stał się jednym z najpoważniejszych i najpopularniejszych kandydatów. Jeśli chodzi o drugą najpopularniejszą emotikonę, to ta należała do streamerki UmiNoKaiju.