IzakTV

Strona główna » Poznaliśmy skład juliano i zAAz na WESG 2017

Poznaliśmy skład juliano i zAAz na WESG 2017

Autor: Bartek Lorenc

W najbliższą niedzielę startują szwedzko-duńskie kwalifikacje do kobiecego turnieju World Electronic Sports Games 2017 i potrwają aż do następnego wtorku. Choć aktualnie zapisane są tylko trzy drużyny na 1024 dostępne miejsca, to wciąż pojawiają się kolejne zespoły chętne do wzięcia udziału w rozgrywkach.

Turnieju nie mają zamiaru ominąć także zawodniczki Dynasty Gaming. Europejski mix nie może wspólnie walczyć o miejsce w głównych rozgrywkach ze względu na wymogi stawiane przez organizatora odnośnie narodowości graczy. Najlepsza żeńska drużyna na świecie będzie musiała rozdzielić się na ten jeden event i spróbować swoich sił z innymi partnerkami u boku. Julia “juliano” Kiran i Zainab “zAAz” Turkie to dwie Szwedki reprezentujące barwy Dynasty Gaming, które są niejako ikonami kobiecej sceny CS:GO. W kwalifikacjach do WESG 2017 wystąpią razem z Lizette “LKS” Scheich (PlanetOdd), Nicoline “nicci” Svensson (Red Reserve) i Therese “lillsan” Petersson (ex-Bad Monkey Gaming). Warto zaznaczyć, że Kiran, Turkie i Petersson wspólnie występowały pod szyldem Bad Monkey Gaming i właśnie to trio sięgnęło po zwycięstwo na pierwszym “Majorze” dla kobiet – Intel Challenge Katowice 2015.

Od prawej: Zainab “zAAz” Turkie, Julia “juliano” Kiran, Therese “lillsan” Petersson, Irene “iRene” Sanchez, Sonia “Sonia” Garcia

W krótkiej rozmowie z Julią “juliano” Kiran dowiedzieliśmy się, że szwedzki “super team” radzi sobie bardzo dobrze podczas meczów treningowych i ich ofiarą padły nawet drużyny koleżanek z Dynasty Gaming – Ksenii “vilgi” Kluenkovej i Anny “ant1ki” Ananikovej.

Szwedzki team jest zdecydowanym faworytem do awansu. Zwyciężczynie dostaną się do kolejnego etapu europejskich kwalifikacji, które odbędą się w dniach 22-26 listopada i będą rozgrywane offline. Organizatorzy turnieju zapewnią im dojazd, wyżywienie oraz nocleg.

Lineup:

  • Julia “juliano” Kiran (Dynasty Gaming)
  • Zainab “zAAz” Turkie (Dynasty Gaming)
  • Lizette “LKS” Scheich (PlanetOdd)
  • Nicoline “nicci” Svensson (RedReserve)
  • Therese “lillsan” Petersson (ex-BMG)

W finałowych rozgrywkach zobaczymy najlepsze zespoły z całego świata, które w marcu powalczą o zgarnięcie największej części z puli nagród wynoszącej 170 000$.