IzakTV

Strona główna » Poznaliśmy szczegóły kwalifikacji do BLAST Premier Spring Showdown

Poznaliśmy szczegóły kwalifikacji do BLAST Premier Spring Showdown

Autor: Michał Maćkowski
BLAST

Pierwsza faza BLAST Premier Spring już się zakończyła, a organizatorzy ogłosili teraz informację dotyczące szczegółów kwalifikacji, które pozwolą awansować do prestiżowej ligi.

Już w przyszłym miesiącu wystartują kwalifikacje do BLAST Premier Spring Showdown. Eliminacje rozegrane zostaną aż w pięciu regionach: dwóch Amerykach, Europie Zachodniej, Półwyspie Iberyjskim oraz w krajach nordyckich. Więcej szczegółów na temat kwalifikacji zostanie ogłoszonych w przyszłym tygodniu.

Wiosenny sezon BLAST Premier skupi się jeszcze na Europie i dwóch Amerykach. Jednak w trakcie jesiennych rozgrywek BLAST planuje także kwalifikacje w Azji i Oceanii, aby zespoły z tamtych regionów także miały szansę na rywalizację.

,,Rozszerzone kwalifikacje potwierdzają nasze zaangażowanie w oferowanie serii turniejów Counter-Strike, które dają dużej ilości drużyn możliwość odniesienia sukcesu, a ponad 1500 zespołóm ma szansę awansować do BLAST Premier Spring Showdown i konkurować z najlepszymi ekipami na świecie” – powiedział w oświadczeniu komisarz BLAST, Andrew Haworth.

Kwalifikacje do BLAST Premier Spring zostaną zorganizowane przez partnerów BLAST. W przypadku Europy Zachodniej eliminacje będzie organizować Fantasy Expo, które już od prawie czterech lat współpracuje ze światowym gigantem.

Lista kwalifikacji

  • Latin Power by FiReSPORTS : 19-21 marca (Ameryka Południowa)
  • Unity Cup by LVP / RTP Arena : 22-24 marca (Półwysep Iberyjski)
  • Fantasyexpo Cup : 23-25 ​​marca (Europa Zachodnia)
  • Północnoamerykańskie kwalifikacje : 26-28 marca (USA i Kanada)
  • Nordic Masters : 26-28 marca (Kraje Nordyckie)

Zwycięzca każdego regionalnego turnieju kwalifikacyjnego zapewni sobie miejsce w BLAST Premier Spring Showdown, które zaplanowane jest na 13-18 kwietnia. Oprócz tego zespół otrzyma nagrodę w wysokości 25 000$ na “rozwój organizacji”.

Aktualnie lista drużyna na BLAST Premier Spring Showdown wygląda następująco

AstralisVitality
G2Liquid
MIBROG