IzakTV

Strona główna » Poznaliśmy wszystkich uczestników fazy play-off IEM Cologne! Jak prezentują się pucharowe pary?

Poznaliśmy wszystkich uczestników fazy play-off IEM Cologne! Jak prezentują się pucharowe pary?

Autor: Krzysztof Sarna

Dokładnie wczoraj zakończyła się faza grupowa IEM Cologne 2021. Czy obyło się bez zaskoczeń? Raczej nie, bo odpadło kilka znaczących marek. Przyjrzyjmy się jednak temu, co przed nami, a więc fazie play-off.

Na placu boju IEM Cologne pozostała już tylko najlepsza szóstka zespołów. Nie ma tu mowy o słabych ogniwach, chociaż można dostrzec FaZe, które zajmuje 36. pozycję w światowym notowaniu HLTV.

Do rozgrywek wrócimy w nadchodzący piątek, 16 lipca. To właśnie tego dnia rozegrają się dwa ćwierćfinałowe starcia. Rozpoczniemy o godzinie 16:00, kiedy to Virtus.pro skrzyżuje rękawice z Astralis. “Niedźwiedzie” nie zainaugurowały tego turnieju po swojej myśli, wszak w pierwszym pojedynku przegrały 0:2 z BIG. I być może potrzebny był taki zimny prysznic, by później triumfować kolejno z: Complexity, Ninjas in Pyjamas oraz w rewanżu o pozostanie w turnieju – z BIG. Natomiast Duńczycy poradzili sobie o wiele lepiej, bo im wystarczyły zasadniczo dwa mecze do pojawienia się w 1/4 finału. Peter “dupreeh” Rasmussen i spółka górowali nad FaZe Clanem i Heroic. Mogli się nawet pojawić w półfinale, ale przegrali wczoraj z Natus Vincere.

Drugą parą ćwierćfinałową natomiast tworzy Gambit Esports wraz z FaZe. Możemy być zaskoczeni, że to właśnie Gambit zacznie od ćwierćfinału. To wczoraj doszło do niespodzianki, bo G2 Esports okazało się lepsze od organizacji z regionu CIS. A być może to tylko chowanie taktyk? Tego nie wiemy, ale wszystko wyjaśni się za kilka dni. Natomiast FaZe ma po prostu prawo być z siebie dumne. 36. siła globu uległa jedynie Astralis, a pokonała lepiej notowany Team Spirit, Team Vitality oraz Heroic.

W sobotę toczyć się będzie walka o wielki finał. O godzinie 16:00 G2 Esports zagra z wygranym meczu Virtus.pro kontra Astralis. Natomiast trzy godziny później Natus Vincere sprawdzi się z Gambitem lub FaZe. Wielki finał zaplanowano na niedzielę 18 lipca, na godzinę 16:00. Rozgrywał się on będzie do trzech zwycięstw, w formacie BO5.

Harmonogram fazy play-off IEM Cologne 2021 prezentuje się następująco:

Piątek, 16 lipca:

16:00 | Virtus.pro vs. Astralis – BO3 

19:15 | Gambit Esports vs. FaZe Clan – BO3 

Sobota, 17 lipca: 

16:00 | G2 Esports vs. zwycięzca meczu Virtus.pro vs. Astralis – BO3

19:15 | Natus Vincere vs. zwycięzca meczu Gambit Esports vs. FaZe Clan – BO3

Niedziela, 18 lipca: 

16:00 | Finał – BO5

Wszystkie te spotkania z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESL Polska. Dostaniecie do niego klikając w ten odnośnik.