Poznaliśmy wszystkich uczestników play-off BLAST Premier Spring 2020!

kennys

G2 wygrało z OG w finale grupy C BLAST Premier Spring 2020 2:1 i tym samym poznaliśmy wszystkich uczestników play-offów turnieju. Francusko-serbski skład ponadto otrzymał 50 tysięcy dolarów.

G2 zagrało praktycznie perfekcyjny turniej w Londynie. KennyS i spółka dotarli do finału, nie tracąc nawet mapy. Finałowe spotkanie rozpoczęli jeszcze lepiej – od prowadzenia 8:0 na Inferno, które wybrało G2. Pierwszą połowę francusko-serbska drużyna wygrała ostatecznie 11:4. Po zmianie stron OG nie potrafiło się podnieść i przegrało cztery kolejne rundy. Ostatecznie Aleksib i reszta przegrali na Inferno 7:16. Na serwerze królował Nemanja “nexa” Isaković – Serb zdobył 22 fragi i miał rating aż 1.51. Po stronie OG poziom utrzymał tylko Mateusz “mantuu” Wilczewski.

Przyszła pora na Dust2 – wybór OG. Europejski skład odegrał się na rywalach i w pierwszej połowie miażdżył G2 wynikiem 11:2! Francuzom, hunterowi i nexie nie pomogła nawet wygrana pistoletówka po zmianie stron. OG ostatecznie wygrali 16:5, kompletnie przytłaczając przeciwnika. Ponownie świetnie grał mantuu, który ustrzelił aż 20 fragów. Co ciekawe, jego snajperski rywal – kennyS – utrzymał wysoki rating – 1.26, mimo że jego drużyna przegrała 5:16.

Poprzednio oglądaliśmy bardzo zróżnicowane mapy. Na Nuke’u z kolei obejrzeliśmy maksymalnie wyrównany pojedynek. Pierwsza połowa jednak zapowiadała co innego – G2 rozpoczęło przeciętnie, ale od ósmej rundy wygrywało seryjnie punkty, ostatecznie wychodząc na prowadzenie 11:4. Po zmianie stron OG ruszyło do gonienia rywala. Mantuu i spółka wygrali pięć z sześciu rund i przegrywali tylko 9:12. Wtedy jednak przyszło załamanie formy OG, co skrzętnie wykorzystało G2. Francusko-serbski skład wygrał trzy punkty z rzędu i zapewnił sobie aż sześć rund meczowych. OG jednak nie zamierzało się jeszcze poddawać i dogoniło przeciwnika do wyniku 14:15. G2 w ostatniej rundzie przeprowadziło jednak świetny atak – opóźniło go maksymalnie, huNter zapozorował wejście drzwiami na bombsite A, a tymczasem jego koledzy szturmowali rampę. Wejście na bombsite B poszło im jak po maśle, a później wystarczyło tylko obronić podłożonej bomby. Ostatecznie G2 wygrało 16:14 i 2:1 w mapach, a do zwycięstwa poprowadzili ich AmaNEk i huNter-. Szczególnie Serb zagrał genialnie, zdobywając aż 29 fragi. Po stronie OG zabrakło ISSYY, mantuu zagrał przeciętnie.

G2 2:1 OG – Inferno 16:7, Dust2 5:16, Nuke 16:14

Tym samym zakończyła się faza grupowa BLAST Premier Spring 2020. Zarówno OG i G2 awansowali dalej, organizacja ocelote’a zgarnęła jednak o 50 tysięcy dolarów, a OG tylko 35 tysięcy. Obie drużyny zagrają w play-offach BLASTA, które odbędą się w Moskwie w dniach 16-21 czerwca. Do tego etapu dostali się Liquid, Na’Vi, FaZe, Complexity oraz G2 i OG. Pula nagród wynosi aż 750 tysięcy dolarów, oraz awans na światowe finały, które odbędą się początkiem 2021 roku. Reszta uczestników, czyli Astralis, Evil Geniuses, Vitality, 100 Thieves, NiP i MIBR zagra w BLAST Premier 2020 Showdown z pulą nagród 325 tysięcy.