IzakTV

Strona główna » Poznań Game Arena zbliża się wielkimi krokami!

Poznań Game Arena zbliża się wielkimi krokami!

Autor: Paulina Szymak

Pozostało już tylko 10 dni do rozpoczęcia 15. edycji Poznań Game Arena, czyli największych targów gier w Europie Środkowo-Wschodniej. Przed nami trzy dni świetnej zabawy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które trwać będą od 18 do 20 października.

Co roku PGA przyciąga ogromną rzesze fanów, a to wszystko za sprawą ogromnej ilości atrakcji zaplanowanej na czas trwania imprezy. W tym roku do dyspozycji odwiedzających przeznaczonych będzie 1500 stanowisk do gier, 220 liderów rynku technologii, sprzętu i akcesoriów dla graczy, a to wszystko w 10 pawilonach pełnych atrakcji.

Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla zwiedzających, więc zacznijmy od początku:

1) Pierwszy pokaz Cyberpunk 2077 w Polsce! – Jak powszechnie wiadomo najnowsza produkcja CD-Projekt Red zadebiutuje na rynku dopiero w kwietniu 2020 roku, lecz już za niespełna dwa tygodnie fani będą mieli okazje zobaczyć pierwszą prezentowaną w polskiej wersji językowej grę. Przedstawienie Cyberpunk 2077 prowadzone będzie przez deweloperów na ich stoisku w hali 7A.

2) Watch Dogs Legion, Ghost Recon Breakpoint, The Devision 2, Anno 1800 – Mowa oczywiście o Ubisoft, a to tylko szczyt góry lodowej przygotowanej przez tę firmę. Na sam początek Watch Dogs, czyli przedpremierowa wersja demonstracyjna gry zaplanowanej na marzec 2020, którą odwiedzający będą mogli obejrzeć w trakcie targów. Poza wspomnianymi już tytułami Ubisoft zaplanował również masę atrakcji związanych z takimi grami jak Just Dance, czyli strefa gry tanecznej, czy Rainbow Six Siege gdzie na najlepszych uczestników czekać będą nagrody.

3) Na Poznań Game Arena nie może oczywiście zabraknąć firmy Microsoft, która przygotowuje dla fanów strefę najnowszych gier na Xbox One X, między innymi rozgrywki wieloosobowe w Gears 5, czy też liczne tytuły dostępne w abonamencie Xbox Game Pass, takie jak Forza Horizon 4, czy Minecraft.

4) Nintendo w niczym nie ustępuje pozostałym wystawcom. Na tegoroczne PGA firma przygotowała aż 90 konsol do przetestowania najnowszych tytułów, między innymi: Luigi’s Mansion 3 -którego premiera zaplanowana jest na październik 2019; Mario & Sonic at the Tokyo Olympic Game 2020, w które zagrać będziemy mogli oficjalnie w listopadzie tego roku; a także Ring Fit Adventure, które swą premierę odbędzie właśnie pierwszego dnia Poznańskich targów.

5) Oczywiście to nie wszystko co zobaczyć będziemy mogli w trakcie trwania tegorocznego PGA. Oprócz wymienionych powyżej firm pojawi się również Koch Media ze swoim najnowszym tytułem: Iron Harvest czyli strategiczna gra osadzona w czasach 1920+. Ponadto do dyspozycji uczestników stanie również stanowisko marki OMEN, gdzie zostaną przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami, a także spotkania z OMEN Squad, do którego należą: UrQueeen, Pago, Nieuczesana, Seto oraz FanBoy. Dodatkowo, strefa Monster Energy w tym roku rośnie. Na miejscu odwiedzający poza skorzystaniem z miejsca do wypoczynku, spróbować będą mogli swoich sił jako kierowcy rajdowi na symulatorach. Nie może oczywiście zabraknąć gier Indie, czyli strefy niezależnych twórców.

6) Wszystko to nie było by możliwe bez sponsorów i partnerów Poznań Game Arena. W tym roku sponsorem głównym została marka Tymbark, lider w swojej kategorii, istniejący na runku nieprzerwanie od 80-lat. Partner główny tegorocznego PGA to Lotto. W specjalnej strefie free2play przygotowanej przez totalizator zagrać będzie można w CS:GO, czy też spotkać takie gwiazdy jak Izak, Rock, junajted lub GrabaGra. Nieprzerwanie od lat za dostęp do sieci zadba Inea. Zott Polska – producent przekąsek Monte Snack to debiutant na targach, lecz od początku zadbał o ogrom atrakcji, takich jak strefa gier, sekcja inspirowana FORTNITEM, czy spotkania z Monte Snack Team: reZim, Gimperem, Mandziem i Agu.

7) PGA to również konferencje i spotkania. Na początek Game Industry Conference – wydarzenie biznesowe poświęcone grom, w którym udział szacuje się że weźmie 3600 uczestników, z ponad 640 firm i 46 krajów. Kolejno CEEGACentral &Eastern European Game Awards, gdzie spośród 15 krajów naszego regionu zostanie wyłoniony zwycięzca w takich kategoriach jak: najlepsza oprawa wizualna, najlepsza oprawa audio, najlepsza narracja i wiele innych. Znajdzie się również rozrywka dla fanów CosplayGenesis Cosplay Show, który pierwszy raz na targach został zorganizowany już osiem lat temu.

8) Epic Game Music – to ogromne symfoniczno-rockowe show pełne muzyki z wirtualnego świata. Na scenie zobaczyć będziemy mogli występ 80 osobowej orkiestry symfonicznej wspartej towarzystwem Chóru Akademickiego UAM, a to wszystko już w pierwszego dnia PGA o godzinie 20:30 w Sali Ziemi.

9) Jednym z ważniejszych punktów dla fanów z pewnością jest strefa Stars4Fans. W tym roku sekcja będzie miała trzech ambasadorów: Blowek, Stuu oraz Naruciak. Ponadto w S4F spotkać będzie można około 50 gwiazd świata YouTube, między innymi Rezigiusza, Agnieszkę Grzelak, Gimpera, Czuuxa i wiele innych.

10) Nie da się ukryć, że e-sportowy świat jest od dłuższego czasu związany z Poznańskimi targami. W tym roku wraz z PGA rozpocznie się kolejny sezon Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Na głównej scenie gamingowej, nazwanej WarmUP PGA swoje umiejętności zaprezentuje śmietanka polskiego CS’a, jak również League of Leagends, a także nowe dywizje takich gier jak FIFA lub Simracing, a to wszystko w Pawilonie 5.

 

Poznań Game Arena rozpoczyna się już 18 października o godzinie 10:00 i potrwa do niedzieli, 20 października do godziny 18:00. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie organizatorów, gdzie również zaopatrzyć się można w bilety online, które uprawniają do szybkiego wejścia na teren targów. W trakcie trwania PGA bilety zakupić będzie można w kasach, aż do wyczerpania zapasów.