Pracowity dzień Arcy, Polacy awansowali na turniej z pulą nagród 150 tysięcy dolarów!

Aristocracy

To był ciężki dzień dla graczy Aristocracy, który niestety nie zakończył się najlepiej. Polacy przegrali 1:2 z Tricked w kwalifikacjach do StarSeries i-League Season 8. Wcześniej jednak udało im się awansować do United Masters League Season 2 z pulą nagród 150 tysięcy dolarów!

Movistar Riders – Aristocracy (United Masters League)

Zacznijmy od dobrych wieści. Polacy mieli dzisiaj do rozegrania półfinał kwalifikacji do United Masters League Season 2. Ich przeciwnik – Movistar Riders – rozpoczął bardzo dobrze Vertigo. Dobra forma na początku spotkania nie przełożyła się jednak na późniejsze wyniki. Mecz był bardzo zacięty, na tyle zacięty, że potrzebowano dogrywki, by wyłonić zwycięzcę. W niej Polacy zagrali już bezbłędnie i ostatecznie wygrali 19:15. Bezsprzecznie najlepszy na mapie był Mikołaj “mouz” Karolewski, który ustrzelił aż 38 fragów i miał rating na poziomie 1.55.

Przyszła pora na wybór Hiszpanów – Traina. Pierwsza połowa przebiegała w charakterze wyrównanej walki, warto jednak wspomnieć, że Aristocracy rozgrywało ją po łatwiejszej stronie CT. Po zmianie stron Movistar Riders przejęli już kompletnie kontrolę i bardzo szybko zakończyli mapę, wygrywając 16:11. Polakom nie pomogły nawet dwie wygrane pistoletówki. To, co mogło zdziwić, to bardzo słaba dyspozycja dychy, który zakończył mecz z bilansem 12-22. Była to jego najgorsza mapa od prawie sześciu miesięcy.

Decydującą mapą był Nuke. Polacy podtrzymali swoją dobrą passę i ponownie zwyciężyli w rundzie pistoletowej. Bardzo dobrze przeprowadzane ataki na bs’y skutkowały wygraniem pierwszej połowy wynikiem 8:7. Po zmianie stron Arcy tradycyjnie już zapisało na swoje konto rundę pistoletową. Później jednak nadszedł okres gorszej gry TaZa i spółki, przez co Movistar wyszło na niebezpieczne prowadzenie 13:11. Na szczęście Polacy w ostatnim momencie się obudzili, wygrali pięć rund z rzędu i tym samym zwyciężyli 2:1.

Zawodnicy Arcy mieli dzisiaj tak napięty terminarz, że niestety, ale musieli poddać finałowy mecz kwalifikacji do United Masters League Season 2. Polacy jednak i tak wywalczyli sobie awans, a jedyne co mógł zmienić ten finał, to to, że wygrana wzbogaciłaby ich o kolejne 2 tysiące dolarów. TaZ i spółka jednak zmuszeni byli oddać mecz walkoverem, by zacząć ćwierćfinałowy mecz w kwalifikacjach do StarSeries i-League Season 8. To i tak nie uchroniło ich od straty pierwszej mapy w meczu z Tricked, którą także musieli poddać.

Tricked – Aristocracy (StarSeries i-League)

Z tego powodu Aristocracy zaczęło mecz bardzo złych warunkach. Mimo to Polacy świetnie rozpoczęli Dusta2, wygrywając pierwsze pięć rund. Później przyszedł jednak niepokojący zastój w formie Arcy. Tricked wygrywało rundę za rundą, zdobywając łącznie 13 punktów z rzędu! Aristocracy jednak nie zamierzało się tak łatwo poddawać i skuteczną obroną bombsite’ów zdołało odwrócić losy meczu i doprowadzić do dogrywki. W niej Polacy zagrali już zdecydowanie lepiej od Duńczyków i tym samym zwyciężyli 19:17.

Drugą mapą był Overpass – wybrany przez Tricked. Duńczycy tym razem od samego początku wzięli sprawy w swoje ręce i genialną pierwszą połową wypracowali sobie prowadzenie 12:3! Po zmianie stron Tricked wygrało ponadto pistoletówkę, przez co wydawać by się mogło, że pogrzebało ostatnie nadzieje na kolejny come-back Arcy. Polacy jednak starali się powtórzyć swój wyczyn z Dusta2 i ruszyli do odrabiania strat. Margines błędu, jaki sobie zostawili, był niestety zbyt mały, przez co ostatecznie przegrali 11:16, w rezultacie ulegając Tricked 1:2. Tym samym to Duńczycy przechodzą dalej w kwalifikacjach.

Tricked 2:1 Aristocracy – Dust2 17:19, Overpass 16:11, Arcy musiało poddać pierwszą mapę, ponieważ nie zdążyło na początek meczu.