IzakTV

Strona główna » Prawdziwy finansowy dramat VP! Czy to koniec kanadyjskiej organizacji?

Prawdziwy finansowy dramat VP! Czy to koniec kanadyjskiej organizacji?

Autor: Piotr Ossowski

Jak informuje amerykański serwis dust2.us ekipa Vireo.pro znalazła się w sporych opałach. Kanadyjska organizacja ma ogromne problemy finansowe.

Po przyzwoitych występach na ESEA Global Challenge oraz NSG Eastern Conference wydawało się, że wszystko idzie ku lepszemu. Okazało się, że jest jednak zupełnie odwrotnie. Wszystko na platformie TwitLonger w rozpaczliwej wypowiedzi ujawnił CEO drużyny Colin Chan.

W swoim oświadczeniu Kanadyjczyk wspomina o ważnym zdarzeniu z grudnia. Wtedy, z organizacji wycofał się główny inwestor. Okazało się także, iż wszystkie kontrakty zawierane między Chanem a zawodnikami są nieważne. Wszystko to z prostej przyczyny, CEO Vireo.pro ma zaledwie 16 lat, o czym nie wszyscy z początku wiedzieli.

Następnie na Twitterze o wszystkim wypowiedziała się COO ekipy, czyli Myra “pharos” Davis.

Mimo wszystkich prób stworzenia spółki oraz zalegalizowania jej działania przez zarządców tej drużyny – nie udało się. COO organizacji ukrywała fakt o nielegalności działania Vireo.pro w nadziei, że jakoś uda się to naprawić. Niestety.

Dalsze losy kanadyjskiej organizacji nie są jeszcze znane, amerykański skład szuka jednak sponsora, aby móc wystartować w trzydziestym sezonie rozgrywek ESEA.