IzakTV

Strona główna » Prezydent Juventusu – SuperLiga miała odciągnąć dzieci od Fortnite

Prezydent Juventusu – SuperLiga miała odciągnąć dzieci od Fortnite

Autor: Michał Maćkowski

Nie milkną echa ostatnich wydarzeń w świecie piłki nożnej, o których nawet niezainteresowani mogli usłyszeć. SuperLiga, czyli nowa liga piłkarska dość szybko została zweryfikowana przez kibiców, którzy w większości byli oburzeni. Prezes Juventusu opowiedział nieco o nowej lidze i dolał oliwy do ognia, jeżeli chodzi o gry komputerowe.

Jednak na start przejdźmy do początków. Kilka dni temu ogłoszono nową superligę, która miała jednoczyć najlepsze kluby piłkarskie w Europie. W nowej lidzie miały grać takie zespoły jak Real Madryt, FC Barcelona, Liverpool czy właśnie Juventus. Nowa liga na ten moment stała się niewypałem, bowiem wiele drużyn, szczególnie te z angielskiej Premier League dosyć szybko porzuciły pomysł gry w nowej lidze.

SuperLiga na ten moment na pewno nie ruszy, jednak bardzo ciekawe słowa powiedział aktualny prezydent Juventusu dla gazety Corriere dello Sport – Andrea Agnelli. W rozmowie z włoską gazetą prezydent jednego z największych włoskich klubów powiedział, że nowa liga miała odciągnąć dzieci od Fortnite oraz Call of Duty.

Potrzebujemy konkurencji, która będzie w stanie przeciwstawić się temu, co odtwarzają na platformach cyfrowych, przekształcając wirtualne w rzeczywiste. Dzięki FIFA tworzysz własne zawody, które muszą zostać przeniesione z powrotem do prawdziwego świata. Pomińmy skutki konkurencji ze strony różnych gier jak Fortnite, Call of duty itp.”

Takie słowa nie dziwią wielu, bowiem prezydent Juventusu dodał także, że 40% osób w wieku 15-24 lat nie interesuje się piłką nożną. To jednak nie oznacza, że od razu interesują się grami, a na przykład innym sportem, jak koszykówka. Nowa SuperLiga dla wielu to aktualnie wielki niewypał, z którym nie wiadomo co się wydarzy.