IzakTV

Strona główna » Pytanie o Minecrafta pojawiło się w Milionerach; Pan Paweł potrzebował koła ratunkowego

Pytanie o Minecrafta pojawiło się w Milionerach; Pan Paweł potrzebował koła ratunkowego

Autor: Michał Maćkowski

Ciekawe pytanie za 10 000 złotych w popularnym teleturnieju – Milionerzy otrzymał Pan Paweł z Krakowa, które dotyczyło Minecrafta. Uczestnik potrzebował przy tym pytaniu małej pomocy przyjaciela i użył jednego z kół ratunkowych. 

W 374 odcinku Milionerów uczestnikiem był Pan Paweł z Krakowa, który przez pierwsze cztery pytania przebrnął bez żadnych problemów. Pierwsza przeszkoda pojawiła się dopiero w pytaniu za 10 000 złotych, gdzie pojawiło się pytanie o Minecrafta, czyli znaną popularną grę komputerową.

Mieszkaniec Krakowa z pewnością mało spodziewał się pytania o Minecrafta, szczególnie, że na co dzień działa w branży informatycznej. Jednak to właśnie piąte pytanie przysporzyło mu nieco strachu. Hubert Urbański czyli prowadzący Milionerów zapytał uczestnika – Co jest najbardziej charakterystyczną cechą Minecrafta? Gracz do wyboru miał cztery poniżej przedstawione odpowiedzi.

  • A: kanciasta grafika
  • B: realistyczne krajobrazy
  • C: skomplikowana fabuła
  • D: częste retrospekcje

Dla wielu osób młodego pokolenia to pytanie byłoby łatwizną, jednak Pan Paweł potrzebował przy nim pomocy swojego przyjaciela Jana i postanowił wykorzystać jedno z kół ratunkowych. Przyjaciel uczestnika bez wahania podał prawidłową odpowiedź – kanciasta grafika. Pan Paweł z Krakowa postanowił zaufać swojemu przyjacielowi i zaznaczył prawidłową odpowiedź, dzięki czemu był o krok bliżej od upragnionego miliona.