IzakTV

Strona główna » Rainbow Six: Siege – Outbreak, bany i inne wieści

Rainbow Six: Siege – Outbreak, bany i inne wieści

Autor: Marcin Skrętkowicz
Rainbow Six

Rainbow Six: Siegie wystartowało z nowym wydarzeniem Outbreak – strzelamy do potworów. Dodatkowo twórcy zaczęli mocno banować toksycznych graczy. Czy taka praktyka wyjdzie na dobre?

Dodatek Outbreak

Ubisoft zaprasza trzyosobowe zespoły do walki z potworami. Oczywiście dodatek jest dostępny za darmo i dostępny jest od 6 marca do 3 kwietnia. Jest to tryb na trzyosobowe zespoły, w których gracze muszą zmierzyć się z potworami. Zdaniem wielu dziennikarzy Ubisoft tym trybem oferuje “Left 4 Dead zmieszane z Rainbow Six: Siegie“. Co daje oczywiście bardzo dużo pochwał, które padły jeszcze w przedpremierowych tekstach.

Warto też wspomnieć, że wraz z tą aktualizacją wszyscy posiadacze Przepustki Sezonowej na trzeci rok otrzymali również dostęp do dwóch nowych operatorów – Lion oraz Finka. Pochodzą z Francji i Rosji – to weterani konfliktów, w których używano broni biochemicznej.

Bany za toksyczność?

Twórcy Rainbow Six Siege znani są z restrykcyjnego podejścia do gry. Właśnie dlatego Ubisoft chce wyeliminować z gry użytkowników, którzy cechują się brakiem poszanowania dla innych graczy. Zapowiadane są bany za przejawy rasizmu oraz innych form dyskryminacji. Oczywiście wszystko to rozegra się w najbliższych miesiącach.

Twórcy Rainbow Six Siege są znani z restrykcyjnego podejścia do swojej gry, gdzie często sypią się bany. Tym razem Ubisoft pragnie wyeliminować z gry użytkowników, którzy cechują się wyjątkowym brakiem poszanowania dla innych graczy. Ekipa z Ubisoftu zapowiada banowanie za przejawy jakiegokolwiek rasizmu i innych form dyskryminacji. Nie będzie to akcja krótkoterminowa. W okresie najbliższych miesięcy możemy spodziewać się na serwerach wielkich czystek.

Zasady, jakich powinni przestrzegać gracze w Rainbow Six: Siege są następujące:

  • zakazane jest werbalne oraz pisemne nękanie innych graczy;
  • zakazane jest używanie języka zawierającego elementy obraźliwe, obsceniczne, grożące innym, wulgarne, nienawistne, rasistowskie, seksistowskie, etycznie ofensywne i podobne;
  • zakazane jest parodiowanie i naśladowanie innych użytkowników;
  • zakazane jest spamowanie oraz reklamowanie produktów zewnętrznych;
  • zakazane jest obieranie nicku, który mógłby obrazić innych graczy.

W zależności od popełnionego czynu narażamy się na ban, który może trwać:

  • 2 dni;
  • 7 dni;
  • 15 dni;
  • Ban stały.

Czas trwania banu tymczasowego ustalany jest przez Ubisoft na podstawie wielu czynników, takich jak na przykład powtarzalność niedozwolonego czynu.