IzakTV

Strona główna » Recenzja Natec Soho TWS, czyli bezprzewodowych dousznych słuchawek w niezłej cenie

Recenzja Natec Soho TWS, czyli bezprzewodowych dousznych słuchawek w niezłej cenie

Autor: Michał Maćkowski
Soho TWS

Natec to znana firma w branży komputerowej, która od lat produkuje peryferia nie tylko do komputerów. Teraz producent postanowił wypuścić bezprzewodowe słuchawki Soho TWS z technologią Bluetooth 5.0. Zatem zapraszamy Was na test nowego sprzętu  ze stajni Natec. 

Soho TWS to bardzo świeży sprzęt, bowiem swoją premierę miał w poprzednim miesiącu. Natec postanowiło pierwszy raz wypuścić słuchawki douszne i spróbować skraść serca konsumentów, którzy szczególnie wolą korzystać z tego rodzaju słuchawek w podróży. To właśnie w nieco tę stronę postanowił pójść producent wypuszczając małe, podręczne i łatwe w ładowaniu Soho TWS, które dzisiaj przetestujemy i wydamy werdykt!

Specyfikacja techniczna Natec Soho TWS

Dane fizyczne
 • Waga: 95 g (bez pudełka)
 • Długość przewodu do ładowania: 30 cm
 • Średnica membrany: 6 mm

Dane techniczne

 • Zasięg: 10 m
 • Impedancja: 16 Ohm
 • Wersja Bluetooth: 5.0
 • System audio: 2.0
 • Typ membrany: Magnes neodymowy
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz
 • Dynamika głośników: 91 dB
 • Wbudowany mikrofon
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 10000 – 16000 Hz
 • Czułość mikrofonu: -38 dB
Dodatkowe informacje
 • Brak możliwości wyciszenia mikrofonu
 • Możliwość ładowania z powerbanka

Dodatkowe akcesoria

 • Przenośne pudełko z baterią do ładowania
 • Kabel do ładowania

Unboxing

Każda recenzja nie może obejść się bez odpakowania sprzęciku. Zatem Natec Soho TWS to przyjechały do mnie w malutkim pudełeczku, który skrywa w sobie oczywiście słuchawki, baterie do ładowania, kabel oraz wymienne gumki. Oczywiście nie zabrakło standardowej papierologii, jak instrukcja obsługi. To byłoby na tyle w tym akapicie.

Soho TWS

Soho TWS

Parowanie, ale nie wody z garnka

Połączenie samych słuchawek z innym urządzeniem jest bardzo proste, bowiem wystarczy włączyć słuchawki, przytrzymać przez trzy sekundy jedną ze słuchawek. Wtedy usłyszymy głos power on i możemy zacząć łączyć słuchawki z innym urządzeniem poprzez Bluethooth. Reszta jest bardzo prosta i osobiście nie napotkałem żadnych problemów technicznych po drodze.  Jeżeli chcemy wyłączyć nasz sprzęt wystarczy również przez trzy sekundy przytrzymać jedną ze słuchawek. Usłyszymy wtedy power off.

Działanie Soho TWS

Trzeba przyznać, że Soho TWS działają naprawdę dobrze. Zasięg deklarowany przez producenta (10 metrów) faktycznie się sprawdza, jeżeli jesteśmy w otwartej przestrzeni. W mieszkaniu także nie ma co narzekać i przechodząc kilka metrów z pokoju gościnnego do kuchni także wszystko śmiga i nie napotykam żadnych zakłóceń. Długość grania słuchawek na jednym naładowaniu to około 4 godziny. Pamiętajmy, że w każdym momencie możemy włożyć słuchawki do etui, w którym znajduje się bateria i przez chwilę, kiedy nie korzystamy ze sprzętu, mogą się one ładować. Super opcją jest możliwość ładowania baterii poprzez powerbanka, co w podróży kiedy nie mamy dostępu do kontaktu ratuje nam życie.

Soho TWS

Muszę dodać jeszcze coś o jakości dźwięku, który jest naprawdę dobry. Wiadomo nie ma tutaj jakiekolwiek szału, jednak pamiętajmy, że mówimy o słuchawkach, które kosztują około 100 złotych. Basy podczas słuchania muzyki nie są wygłuszone, a wysokie tony nie przebijają nam naszych bębenków. Naprawdę z wydobywanego dźwięku można być zadowolonym.

W słuchawkach nie zabrakło mikrofonu, który także zasługuje na pochwały. Jakość głosu podczas rozmowy jest na naprawdę wysokim poziomie, a brak szelestu oraz niewychwytywanie dźwięków z otoczenia, to bardzo ważna rzecz. Jedynym problemem jaki napotkałem był problem z głośnością. Moi rozmówcy narzekali, że cicho mnie słychać, mimo że gadałem dosyć głośno.

Przeczytaj więcej – Recenzja Xtrfy MZ-1 oraz podkładki GP4

Wygoda

Nates Soho TWS to małe słuchawki douszne, które bardziej preferuje do telefonu. Małe schludne etui z baterią możemy wsadzić do kieszeni i przypadku rozładowania możemy w każdym momencie podładować. To samo dotyczy powerbanka, który ładuje baterię w etui. Za to ukłony w kierunku producenta, bowiem są to naprawdę praktyczne zastosowania. Fajnym dodatkiem są także cztery wymienne gumowe nakładki.

Niestety nie jest perfekcyjnie, bo słuchawki nie będą każdemu pasować i wygodnie leżeć w uchu. Na moje szczęście Soho TWS dla mnie są praktycznie idealne i nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas użytkowania. Jednak pod jednym dachem mieszkam jeszcze z jedną osobą, dla której słuchawki są za duże i mocno ugniatają ucho, przez co jak się domyślacie, są prostu nie wygodne.

Soho TWS

Kiedy dotyk przewyższa człowieka

Ostatni akapit przed podsumowaniem z jednej strony kocham, a z drugiej nienawidzę. Natec Soho TWS zostały wyposażone w przyciski na słuchawkach, które odpowiadają za odpowiednie działania. Tak oto za jednym przyciśnięcie jednej ze słuchawek zatrzymacie muzykę lub odbierzecie połączenie. Niestety nie działa to aż tak idealnie, bowiem nie raz przy krótkim kliknięciu jakimś cudem zaczęło mi dzwonić do osoby, z którą ostatnio rozmawiałem. To jednak jedyna rzecz, która w tej kwestii przynajmniej mi nie działa zbyt dobrze.

 • Jedno przyciśnięcie – Pauza/odbieranie połączenia
 • Podwójne przyciśnięcie – Następny utwór
 • Potrójne przyciśnięcie – Powrót do początku utworu/poprzedni utwór
 • Przytrzymanie przed dwie sekundy – wywołanie asystenta Google/odrzucenie połączenia
 • Przytrzymanie przez trzy sekundy – Wyłączenie/włączenie słuchawek

Podsumowanie

Dotarliśmy do końca i pora na podsumowanie. Trzeba przyznać, że Natec Soho TWS to naprawdę fajnie grające douszne słuchawki bezprzewodowe. Możliwość ładowania sprzętu praktycznie w każdym miejscu, niezłej jakości mikrofon i dźwięk to jedne z plusów nowego produktu od Natec. Jednak jak to zwykle bywa, nie obyło się bez problemów. Po pierwsze sprzęcik nie każdemu podpasuje, a po drugie działanie przycisków przynajmniej w kwestii pauzowania muzyki a samego dzwonienia nie działa idealnie. Po za tym nie mam do czego kompletnie się przyczepić, bo za kwotę 100 złotych słuchawki naprawdę sprawują swoją funkcję bardzo dobrze, a przy okazji mamy wiele naprawdę ułatwiających nam bajerów, w tym sprawne połączenie. Słuchawki Soho TWS możecie kupić z 10% zniżką wpisując kod IzakTV na stronie producenta.

Partnerem recenzji jest marka