IzakTV

Strona główna » Recenzja słuchawek Patriot Viper 380 z podświetleniem RGB i dźwiękiem 7.1!

Recenzja słuchawek Patriot Viper 380 z podświetleniem RGB i dźwiękiem 7.1!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Słuchawki dla graczy to temat długi jak rzeka! Modeli i producentów jest naprawdę sporo, a dzisiaj w ramach recenzji przetestujemy słuchawki Patriot Viper 380, które posiadają dźwięk 7.1 i uwielbiane przez wielu podświetlenie RGB! 

Wybór słuchawek gamingowych nigdy nie jest prosty, ze względu między innymi na cenę, ilość dostępnych modeli w sprzedaży czy producentów, którzy mają taki sprzęt w ofercie. Dzisiaj na nasz stół recenzencki wrzucamy słuchawki Patriot Viper 380, które charakteryzują się dźwiękiem 7.1, podświetleniem RGB i ceną poniżej 300 złotych, co niejednego konsumenta z pewnością zainteresuje.

Specyfikacja techniczna Patriot Viper 380

Łączność

Przewodowa

Złącze 

1x USB

Budowa

Nauszne

Redukcja hałasu

Pasywna

Średnica membran53mm
Pasmo przenoszenia:20Hz – 20 000Hz
Mikrofon Odłączany, przy słuchawce
Charakterystyka mikrofonuWielokierunkowy
Pasmo przenoszenia mikrofonu:100 ~ 10000Hz
Czułość mikrofonu:-42dB
KabelNieodłączny/ przymocowany na stałe
Długość kabla2,1 m
Platforma testowa:

Unboxing i Budowa

Patriot Viper 380 przyjechały do mnie szczelnie zapakowane w kolorowe pudełko, w którym oczywiście znajdowały się słuchawki z całym osprzętem. Sprzęcik leżał w gąbce, dzięki której podczas transportu nic nie zostało uszkodzone, a przy okazji możemy to wykorzystać do przyszłych transportów sprzętu.

Słuchawki faktycznie zbudowane są i wyglądają jak sprzęt dla graczy. Z Patriot Viper 380 wylewa się aż agresywność i chęć ich założenia. Nausznice zrobione są z twardego czarnego plastiku, a na zewnętrznej stronie producent umieścił metalową kratkę i podświetlenie RGB.  Wszystko dobrze ze sobą współgra i co ważne fajnie się prezentują.

Pałąk natomiast został zrobiony z metalu, dzięki czemu otrzymaliśmy niezłą wytrzymałość, przykładowo na przypadkowe upadki lub wyrzucenia przez okno :). Natomiast górna część pałąku pokryta została skórą i gąbką, dzięki czemu nie czujemy aż tak dużej wagi słuchawek. 

Przeczytaj więcej – Recenzja Genesis Neon 750, czyli nowych flagowych słuchawek producenta!

Sprzęt jest naprawdę duży i nieźle pokazuje to także wewnętrzna strona nausznic, która zrobiona jest głównie ze skóry i miłej w dotyku gąbki. Osoby, które mają “duże uszy” z pewnością będą zadowolone, bo sprzęt naprawdę ma sporo miejsca, a co za tym idzie jest wygodny. Co ważne słuchaweczki mają także odpinany mikrofon i dodatkowe guziki, w tym możliwość wyłączenia mikrofonu, do zmiany podświetlenia i pokrętło do regulacji głośności.

Na sam koniec warto zwrócić uwagę jeszcze na kabel o niezłej długości 2,1 metra, który całkowicie opleciony został czarnym dobrej jakości oplotem. Co dla mnie ważne, kabel nie plącze się i nie zwija samoistnie.

Użytkowanie

Na pierwszy rzut oka nieco przeraziłem się wielkością Patriot Viper 380, jednak były to tylko zbędne obawy. Spore nausznice i pałąk fajnie komponują się w całość i co ważne nieźle leżą na głowie. Osoby, które mają duże uszy z pewnością będą zadowolone ze słuchawek, bo miejsca na tę część ciała jest naprawdę sporo. Na dodatek producent w dobrym miejscu umieścił wszystkie przyciski do sterowania, co w niektórych sprzętach nie jest takie oczywiste.

Co do jakości dźwięku 7.1  trzeba pochwalić producenta. Naprawdę audio prezentuję się tutaj solidnie, nie tylko w przygodowych grach jak AC Valhalla, ale również w różnych strzelankach jak APEX Legends czy COD Warzone.  Mówiąc szczerze, dźwięki wydobywające się ze sprzętu naprawdę pozwalają usłyszeć więcej, jak na przykład kroki przeciwnika, czy odgłosy wiatru kojące nasze uszy. (ALE POETYCKO SIĘ ZROBIŁO). Pamiętajcie jednak, że dźwięk przestrzenny należy włączyć przykładowo w ustawieniach dźwięku w naszym systemie lub w oprogramowaniu, do którego zaraz przejdziemy.

Dobra wróćmy na ziemię, bo Patriot Viper 380 fajnie wygłuszają otoczenie, co oczywiście pozwala nam oddać się w stu procentach rozgrywce. Nie jest oczywiście idealnie, jednak izolacja zewnętrznych dźwięków jest nieco zbliżona do Logitech G Pro, które w tej kwestii są naprawdę potężne.

Na sam koniec sprawdźmy jeszcze mikrofon, który do rozmowy z kolegami podczas rozgrywki nada się na pewno, bowiem jego jakość jest zadowalająca. Mogłoby być nieco lepiej, ze względu na przechwytywanie praktycznie wyłącznie niskich tonów, jednak jeżeli ktoś nie krzyczy do mikrofonu lub nie ma zamiaru nagrywać materiałów, to ciężko do czegoś się doczepić.  Jeżeli natomiast liczycie na okrzyki i wysokie tony, to niestety możecie się nieco zawieść.

Oprogramowanie

Patriot Viper 380 otrzymały dedykowane oprogramowanie, które na starcie wita nas w prostym pulpicie. Na nim oczywiście znajdziemy standardowe ustawienia, jak możliwość ustawienia sobie głośności dźwięków czy muzyki. Trzeba przyznać, że całe oprogramowanie jest bardzo proste, a szata graficzna nie przypomina ówczesnych programów.

Po prawej stronie znajdziemy kilka kafelek, które przeniosą nas do szczegółowych ustawień. W programie możemy ustawić między innymi equalizer, który pozwoli nam dostosować częstotliwość dźwięków, włączyć dźwięk przestrzenny 7.1 nazwany tutaj XEAR 3D czy zmienić ustawienia podświetlenia RGB. Opcji jest tutaj wystarczająco, a programowanie działa bardzo dobrze.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że Patriot Viper 380 to naprawdę fajne słuchawki, o których bym nawet nie pomyślał przy wyborze sprzętu. Byłby to oczywiście błąd, bo słuchaweczki grają naprawdę fajnie i bez dźwięku 7.1, a ich wielkość i wygląd to naprawdę duży plus. Mikrofon także jest na dobrym poziomie i na dodatek cena nie jest zabójcza, bo aktualnie wynosi 280 złotych. Jeżeli poszukujcie dużych słuchawek z dźwiękiem 7.1, nawet dobrym mikrofonem, to warto się nad ich zakupem zastanowić.

Partnerem recenzji jest marka