IzakTV

Strona główna » Red Bull Wjazd na Bramkę – wielki finał rozstrzygnięty!

Red Bull Wjazd na Bramkę – wielki finał rozstrzygnięty!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Zakończyły się finały „Red Bull Wjazd na Bramkę” w Rocket League. W tym roku najlepsza okazała się drużyna ESE White, której członkami są Patryk „petrick” Krzywda i Patryk „niseron” Gostkowski. Drugie miejsce zajął duet ESE Black”, czyli „bruz” i „Zamas”. Najniższy stopień podium przypadł drużynie „pa1” w składzie „kublik” i „Luka”.

Patryk „petrick” Krzywda w poprzednich edycjach również sięgał po mistrzowski tytuł i główną nagrodę. Ta edycja była jednak zupełnie innym wyzwaniem, ponieważ w tym roku Patryk wystartował w nowym duecie – jego partnerem na boisku został Patryk „niseron” Gostkowski. Razem reprezentują organizację ESE. Krótki staż wspólnej gry nie przeszkodził zespołowi w sięgnięciu po zwycięstwo, lecz jak mówi „petrick”:

– Spodziewaliśmy się dość wyrównanej gry, ale nie myślałem, że Rocket będzie w tym roku na tak wysokim poziomie. Wszystkie drużyny były silne i dobrze przygotowane, wygranie z każdą z nich stanowiło naprawdę spore wyzwanie. Wydaje mi się też, że poziom gry bardzo zależy od nastawienia graczy, a w tym roku wszyscy nastawieni byli bojowo i weszli na wyżyny swoich umiejętności.

Większość meczy była bardzo wyrównana a decydujące bramki często padały w ostatnich sekundach regulaminowego czasu lub w czasie dogrywki. Jedynie ESE White nie pozostawiało rywalom żadnych wątpliwości, dochodząc do finału bez straty żadnej mapy. Dopiero bliźniaczy zespół z tej samej organizacji – ESE Black zdołał wyrwać duetowi jeden punkt.

– Emocje na LANowym turnieju są niesamowite, trudno to do czegoś porównać. Bardzo się cieszymy, że zwyciężyliśmy, ale nie ma czasu na świętowanie, już jutro gramy eliminacje do Mistrzostw Europy RLRS, w których weźmie udział 128 wysokiej klasy drużyn. Liczymy, że uda nam się dostać do najlepszej ósemki – powiedział po wygranej „petrick”

Nagrody w tegorocznej edycji turnieju „Red Bull Wjazd na Bramkę”:

  • 1 miejsce: 10 000 PLN + 2x headset Logitech PRO X
  • 2 miejsce: 5000 PLN + 2x mysz Logich G502 HERO
  • 3 miejsce: 2500 PLN + 2x mysz Logitech G102