IzakTV

Strona główna » reltuC oficjalnie w Splyce

reltuC oficjalnie w Splyce

Autor: Bartek Lorenc

Splyce potwierdziło zakontraktowanie jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na amerykańskiej scenie – Stephena “reltuC” Cutlera. Amerykanin dołączył do zespołu na zasadzie transferu z Ronin Esports, gdzie występował od lutego bieżącego roku.

Kariera 29-letniego gracza znacznie zwolniła podczas ostatnich miesięcy w Counter Logic Gaming. Słabe wyniki i nieprzyjemna atmosfera w zespole nie napawały optymizmem, dlatego też organizacja, pod koniec zeszłego roku, zdecydowała się na zaprzestanie wspierania swojego składu. reltuC powrócił do gry na początku lutego, kiedy to przyjął ofertę Ronin – drużyny występującej w ESEA Mountain Dew League. Amerykanin nie był jednak w pełni zadowolony ze współpracy i skorzystał z propozycji Splyce, aby tymczasowo zastąpił Daniela “roca” Gustafferiego, który został wysłany na zieloną trawkę. Cutler wystąpił z nową drużyną w kwalifikacjach do IEM Sydney i DreamHack Masters Marsylia, lecz bez powodzenia. Nie zniechęciło go to jednak do podpisania kontraktu z organizacją i w następstwie czego został ogłoszony jako nowy członek zespołu.


Skład Splyce:

  • Kory “SEMPHIS” Friesen
  • Zack “XotiC” Elshani
  • David “DAVEY” Stafford
  • Taylor “Drone” Johnson
  • Stephen “reltuC” Cutler

Splyce zajmują aktualnie bardzo niskie – 10. miejsce w ESL Pro League. Na swoim koncie mają 5 zwycięstw oraz 13 porażek. Gorzej radzą sobie jedynie zawodnicy Ghost Gaming i Team Dignitas.