IzakTV

Strona główna » Renegades i TeamONE wystąpią w 14. sezonie ESL Pro League!

Renegades i TeamONE wystąpią w 14. sezonie ESL Pro League!

Autor: Marcin Kapusta

TeamONE i Renegades zdobyły slota w 14. sezonie ESL Pro League poprzez zwyciężenie ESEA Premier w swoich regionach!

Lista uczestników 14. sezonu Pro Ligi, który ma odbyć się w lanowych warunkach na Malcie, zapełnia się. Kolejne dwie przepustki zgarnęli zwycięzcy ESEA Premier w regionie Ameryki Północnej i Oceanii, czyli TeamONE oraz Renegades.

TeamONE niespodziewanie sięgnęło po triumf za oceanem, pokonując w finale faworyzowane Extra Salt. Ekipa Matheusa “pesadelo” Panisseta zaczęła tragicznie, bowiem przegrała w pierwszych starciach z paiN Gaming oraz Party Astronauts. Później wyrównała bilans, zwyciężając z PDHM i Third Impact. Po porażce na RBG Gaming, Brazylijczycy poradzili sobie z ChocoCheck i Triumph oraz dwukrotnie ograli Extra Salt.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że Renegades w regionie Oceanii nie ma sobie równych. Drużyna Simona “Sico” Williamsa, okupująca 50. pozycję w światowym rankingu HLTV, zakończyła fazę grupową z bilansem 7-1. Na poziomie półfinałów pokonała triumfatorów poprzedniego sezonu ESEA Premier z ORDER. W wielkim finale zdominowała VERTEX Esports, wygrywając całą serię wynikiem 3:0 (1:0, Vertigo 16:4, Inferno 16:12). Ale zwycięstwo w turnieju nie wystarczyło, bowiem Renegaci musieli wygrać jeszcze jeden mecz, aby zwieńczyć awans. Na serwerze podejmowali ORDER w formacie BO5. Po czterech mapach faworyci nie zawiedli i okazali się lepsi, zdobywając tym samym bilet do EPL-a.

14. sezon ESL Pro League rozegra się w dniach 16 sierpnia-12 września i zaoferuje pulę nagród w wysokości 750 tysięcy dolarów. Planowo ma odbyć się w warunkach lanowych na Malcie, jednak czas pokaże, czy uda się go zorganizować przy aktualnie doskwierających warunkach epidemiologicznych. Lista uczestników nadchodzącego wydarzenia prezentuje się następująco:

🇷🇺 Natus Vincere🇪🇺 G2 Esports🇩🇰 Astralis🇸🇪 NiP
🇪🇺 mousesports🇪🇺 compLexity🇷🇺 Entropiq🇺🇸 Liquid
🇫🇷 Vitality🇪🇺 ENCE eSports🇪🇺 FaZe Clan🇺🇸 Evil Geniuses
🇸🇪 Fnatic🇺🇸 Bad News Bears🇧🇷 TeamONE🇦🇺 Renegades
🇨🇿 SINNERS eSports6 slotów zostanie przyznanych za pośrednictwem rankingu ESL