IzakTV

Strona główna » Rocket League przechodzi na tryb free-to-play. W weekend nowy event wraz z Fortnite

Rocket League przechodzi na tryb free-to-play. W weekend nowy event wraz z Fortnite

Autor: Filip Woszczek

Od dnia dzisiejszego gra Rocket League będzie dostępna za darmo w Epic Games Store. Ponadto, w weekend startuje Llama-Rama, czyli crossover z Fortnite który doda m.in. nowe przedmioty do gry.

Wydarzenie o nazwie Lama-Rama, zaoferuje nagrody zarówno dla graczy Fortnite, jak i Rocket League. Epic Games jest gospodarzem wydarzenia z okazji dołączenia Rocket League do Epic Games Store i przejścia na tryb free-to-play. Najważniejsze zmiany to:

  • Rocket League jest dostępne za darmo w Epic Games Store

  • Dodano nowy system wyzwań, przystosowany dla nowych graczy

  • PlayStation Plus nie jest już wymagane by zagrać w grę

  • Sezon pierwszy rozpoczął się dla wszystkich platform

Na Twitterze Rocket League możemy ujrzeć zwiastun prezentujący elementy związane z Fortnite, które będą dostępne dla graczy Rocket League. Mowa tu o dobrze znanym battle-busie, kołach, okleinie i wiele więcej. Fortnite zaoferuje oddzielny zestaw nagród. Elementy w grze dostępne dla uczestników Llama-Rama nie są darmowe. Zamiast tego jest lista wyzwań, które gracze będą musieli wykonać, by je zdobyć. Z kolei w Fortnite gracze otrzymają nagrody za wyzwania w Rocket League, kiedy zalogują się do Fortnite po ukończeniu każdego wyzwania. Nie trzeba odbierać nagród w Fortnite, żeby otrzymać przedmioty związane z Fortnite. 

Na oficjalnej stronie Epic Games widnieje lista wyzwań związanych z nowym eventem.
Pełna lista zmian w związku z przejściem na tryb f2p znajduje się w tym miejscu.