Rosjanki wygrały damski turniej CS:GO podczas WESG 2017

Autor: Paweł Wilk

Jeden z dwóch turniejów Counter-Strike: Global Offensive podczas finałów WESG 2017 dobiegł końca. W kobiecych zawodach najlepiej poradziły sobie zawodniczki spod tagu Russian Forces.

O pulę nagród wynoszącą 170 tysięcy dolarów rywalizowało osiem damskich składów z całego świata. W pierwszym etapie dziewczyny stanęły do walki w dwóch grupach, z których najlepsza dwójka awansowała do playoffów, a pozostałe żegnały się z turniejem. Po zakończeniu czwartkowych i piątkowych mieliśmy jedną sporą niespodziankę. Trzecie miejsce w grupie A zajęły uczestniczki Intel Challenge Katowice 2018 – Keyd Stars Female, które musiały pogodzić się z awansem Chinek z LLG Gaming.

To właśnie one okazały się czarnym koniem WESG, eliminując w półfinale Those Damn Canadians (2:0), czyli kanadyjski miks zawodniczek Team Dignitas Female. W tym samym czasie Anna “Ant1ka” Ananikova wraz z koleżankami wyeliminowały Team Sweden (2:0). Wielki finał rozpoczął się świetnie dla Rosjanek, które wygrały 16:8 na de_Inferno. W rewanżu LLG Gaming okazało się lepsze na de_Cobblestone (16:12). Decydujący de_Mirage trafił na konto Russian Forces (16:9).

Dzięki temu zwycięstwu Rosjanki zgarnęły główną nagrodę w postaci 100 tysięcy dolarów. Srebrne medalistki będą musiały pocieszyć się czekiem na 40 tysięcy.