IzakTV

Strona główna » Rozpoczynają się playoffy FACEIT Europe Minor. TaZ po raz pierwszy nie zagra na Majorze CS:GO

Rozpoczynają się playoffy FACEIT Europe Minor. TaZ po raz pierwszy nie zagra na Majorze CS:GO

Autor: Rafał Rudnicki

Wczorajszy dzień nie był nazbyt łaskawy dla fanów polskiej sceny CS:GO. Kinguin pomimo usilnych prób błyskawicznie odpadło z rywalizacji. W walce pozostały najlepsze ekipy, które dziś zagrają w fazie playoff.

FACEIT Europe Minor rozpoczął się 19 lipca i potrwa cztery dni. Pierwszego dnia oglądaliśmy jak OpTic dominuje fazę grupową, wychodząc z pierwszego miejsca z koszyka A, a wtórujące mu ENCE uplasowało się na miejscu drugim, po jednej porażce z “zielonymi”. W grupie B z kolei najlepsze okazały się formacje Sprout oraz Ninjas in Pyjamas. Polacy z Team Kinguin niestety nie poradzili sobie najlepiej – pomimo prowadzenia 15:6 w meczu z Red Reserve, ich konkurenci doprowadzili do dogrywki, w której ostatecznie domknęli całą rywalizację. Oznacza to, że Wiktor “TaZ” Wojtas po dwunastu rozegranych Majorach CS:GO po raz pierwszy będzie musiał odpuścić sobie najważniejszy turniej w roku.

Na dzisiaj zaplanowano trzy mecze BO3. Dwa pierwsze to półfinały Europe Minor – w chwili pisania tego artykułu rozpoczyna się starcie ENCE ze Sprout. Rozpiska wygląda następująco:

13:00 – ENCE vs. Sprout (BO3)

16:15 – NiP vs. OpTic (BO3)

19:00 – Finał dolnej drabinki (BO3)

Wszystkie rozgrywki obejrzycie z komentarzem Piotra “Izaka” Skowyrskiego na jego kanale Twitch.