IzakTV

Strona główna » Rozpoczynają się zmagania DreamHacka Open January

Rozpoczynają się zmagania DreamHacka Open January

Autor: Krzysztof Sarna

Na samą myśl o DreamHacku Open January fanom z Polski może być przykro. Zabrakło przecież niewiele, by na tym turnieju ujrzeć ekipę znad Wisły. Ale nie ma co się smucić, bo być może następnym razem się uda. Dzisiaj natomiast startuje główna faza turnieju DreamHacka Open “Styczeń”.

Mimo że turnieje DreamHacka z serii Open rządzą się tym, że występują w nim nieco słabsze drużyny, tak w styczniowej edycji nie ma nawet mowy o takim obrocie spraw. Kiedy spoglądamy na listę uczestników, dostrzegamy drużyny z miejsc 4.-34. światowego rankingu HLTV. Aż strach pomyśleć co będzie działo się na serwerze.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00, kiedy to rozgrywać się będą dwa spotkania. Największy faworyt imprezy, czyli BIG zmierzy się z HellRaisers, które wywalczyło awans w zamkniętych kwalifikacjach dwukrotnie pokonując Styl Dunów. Oczy również będzie można zwrócić na mecz pomiędzy FunPlus Phoenix (wcześniejsze GODSENT) a Evil Geniuses. Dla Martina “STYKO” Styka i spółki będzie to debiut pod banderą nowej organizacji. Z kolei EG będzie próbowało się nieco przekuć po tym, jak zajęło 5-6 miejsce na globalnych finałach BLAST Premier.

Kolejne starcia zostały zaplanowane na godzinę 18:30. W walce o pierwsze zwycięstwo zmierzą się zawodnicy Gambit i Sprout. Bądź co bądź Abay “Hobbit” Khasenov i spółka nie są najwyżej lokowani wśród innych formacji, tak mogą zaskoczyć w ogólnym rozrachunku. Doskonale pamiętamy wyczyny tej ekipy w ubiegłym roku, gdzie to wygrała DreamHacka Open November czy też Nine to Five #7. Sprout z kolei jest po zmianach i dopiero poszukuje optymalnej konfiguracji. Równocześnie na serwerze będziemy mogli podziwiać derby Rosji pomiędzy Spirit i forZe. Dla 20. drużyny świata będzie to debiut w 2021 roku, wszak ich ostatnim meczem był ten z Cloud9 podczas DreamHacka Masters Winter 2020. forZe natomiast do zmagań dostało się dzięki świetnej dyspozycji w zamkniętych kwalifikacjach.

Harmonogram spotkań pierwszego dnia DreamHack Open January:

15:00 | 🇩🇪BIG vs. 🇪🇺HellRaisers – BO3 [Transmisja]

15:00 | 🇪🇺FunPlus Phoenix vs. 🇺🇸Evil Geniuses – BO3 [Transmisja]

18:30 | 🇷🇺Gambit vs. 🇩🇪Sprout – BO3 [Transmisja]

18:30 | 🇷🇺Spirit vs. 🇷🇺forZe – BO3 [Transmisja]