IzakTV

Strona główna » Ruszyła zbiórka Crossroads Inn na Kickstarterze!

Ruszyła zbiórka Crossroads Inn na Kickstarterze!

Autor: Marcin Skrętkowicz

30 tysięcy dolarów oraz światowy rozgłos – o to walczą twórcy Crossroads Inn, którzy właśnie uruchamili kampanię crowdfundingową na Kickstarterze. Warszawskie studio Kraken Unleashed chcę za tę kwotę rozbudować niezwykle ambitny tytuł, który pojawi się na PC i Xbox One w Q4 br.

Crossroads Inn to rozbudowana gra łącząca dwa niezwykle popularne gatunki – management sim i RPG. Dzięki tej niepowtarzalnej mieszance, tytuł wychodzi poza schemat znany z symulatorów, tym samym odświeżając nieco skostniałe założenia gatunku. Patryk Pietraszkiewicz, studio head, tak tłumaczy tę decyzję:

Uwielbiam symulatory, ale zawsze brakowało mi w nich warstwy fabularnej, jakiejś porywającej historii. Chcielibyśmy tworząc Crossroads Inn kreatywnie połączyć popularne funkcjonalności tycoonowych produkcji z elementami przygodowo – strategicznymi. Entuzjastyczny odzew społeczności, która rośnie z dnia na dzień, to potwierdzenie, że na taką produkcję czeka naprawdę wiele osób.

Gra oferuje 3 różne tryby: kampanię, sandbox oraz scenariusze. Pierwszy pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe podejmowane przez graczy odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych sił na politycznej scenie Delcrys, krainy w której rozgrywa się akcja Crossroads Inn. Drugi tryb szczególnie spodoba się fanom symulacji – rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i  rozwijaniu karczmy. Scenariusze stanowią z kolei listę konkretnych wyzwań, które trzeba pokonać w określonych warunkach.

Po wielkich sukcesach Iron Harvest, czy niedawnego Nemesis, wiemy, jak ważne jest angażowanie społeczności w proces tworzenia tytułu. Od kiedy ogłosiliśmy powstanie gry, stale spotykamy się z zainteresowaniem i pytaniami o funkcjonalności, których pierwotnie nie planowaliśmy, a które okazują się dla naszych fanów bardzo ważne. Stąd pomysł na zebranie dodatkowych środków na rozbudowanie tytułu. – mówi Szczepan Rożalski, który pracuje nad warstwą narracyjną Crossroads Inn.

W Crossroads Inn gracz wciela w młodego chłopaka, który zaczyna pracować w tawernie znajdującej się na styku trzech wiecznie skłóconych królestw. Cała kraina huczy od plotek związanych z nagła śmiercią Króla Owena, a sam bohater wkrótce wplątuje się w polityczną intrygę związaną ze zbliżającym się wyborem nowego następcy Tronu. Dzięki strategicznemu ulokowaniu tawerny na przecięciu szlaków handlowych i politycznych, zawartym sojuszom i rosnącej sławie, gracz szybko zaczyna wpływać na losy świata Delcrys. Jednocześnie powoli odkrywając prawdę stojącą za Śmiercią Króla.

Główne cechy  Crossroads Inn:

  • Rozbudowany symulator tawerny i narracyjne RPG w jednym!
  • Dwa tryby kampanii. Pełen rozmachu tryb kampanii oferujący nieliniową historię, nietuzinkowe postacie i nieoczekiwane zwroty akcji oraz tryb Sandbox skierowany do fanów symulacji
  • Świat wielkiej polityki pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść
  • Klimatyczna ścieżka dźwiękowa przygotowana przez zespół utalentowanych kompozytorów pod przewodnictwem Marcina Przybyłowicza znanego m.in. z muzyki do Wiedźmina 3
  • Niepowtarzalny system kulinarny zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżnicowaną ofertę składników dostosowaną do klienteli karczmy, stworzony przez Nerds’ Kitchen.