IzakTV

Strona główna » s1mple został MVP IEM-u Katowice

s1mple został MVP IEM-u Katowice

Autor: Aleksander Kurcoń
IEM Global Challenge

Gwiazda Natus Vincere – Aleksandr “s1mple” Kostyliev otrzymał nagrodę MVP za turniej IEM Katowice. To dziesiąte takie wyróżnienie w karierze 22-latka.

Ukrainiec w Katowicach rozegrał jeden z najlepszych turniejów w karierze, praktycznie nie schodząc z bardzo wysokiego poziomu. Formę potwierdził w  finale, w którym ustrzelił 59 wrogów (k/d +30!) i osiągnął rating 1.52. W całym turnieju uzyskał rating 1.33.

s1mple tylko na jednej mapie – Nuke’u przeciwko FaZe – miał rating poniżej 1.0 (0.57). Swoją najlepszą wersję zaprezentował jednak w play-offach. Utrzymał tu średni rating na niewyobrażalnym poziomie 1.50!

22-latek był liderem w aż trzynastu kategoriach odpowiedzialnych za rating. Mowa tu m.in. o k/d na poziomie +119, różnicy w zadanych/otrzymanych obrażeniach na rundę (+21.4), fragach na rundę (0.83) oraz wygranych pierwszych pojedynkach (73.8%).

Była to dziesiątka nagroda s1mple’a w jego karierze. Tym samym wskoczył on na drugie miejsce w klasyfikacji MVP – zajmuje to miejsce razem z Christopherem “GeT_RiGhT” Alesundem oraz Kennym “kennyS” Schrubem. Niekwestionowanym liderem nadal pozostaje Nicolai “device” Reedtz z 15-stoma medalami MVP.

źródło: HLTV