IzakTV

Strona główna » Samsung Smart TV z pełnym wsparciem Steama!

Samsung Smart TV z pełnym wsparciem Steama!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Posiadasz telewizor Samsunga z Smart TV z 2016 lub 2017 roku? W takim razie możesz bez problemu grać w produkcje ze steama. Firma Valve wraz z Samsungiem uruchomiły specjalną aplikację umożliwiając korzystanie z domowej technologii transmisji strumieniowej.

 

Jak to działa? dopóki komputer jest włączony i posiada połączenie do tej samej sieci (przez WiFi lub Ethernet), co nasz telewizor możemy grać w gry bez kupowania Steam Link. Aplikacja na smart TV samsunga obsługuje przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości Full HD z prędkością 60 klatek na sekundę. Powiem więcej, “apka” ma oficjalne wsparcie dla Steam Controllera oraz dla pada od Xboxa 360. Usługa streamingu domowego jest całkowicie bezpłatna.

Samsung zaleca korzystanie z sieci Ethernet lub sieci WiFi o częstotliwości 5 GHz, aby uzyskać najlepszą wydajność. Jednakże obie firmy wspominają, że na wydajność mają wpływ takie czynniki jak sprzęt komputerowy i złożoność samych gier.

@PC Gamer

Dyskusja o dedykowanej aplikacji dla telewizorów Samsunga pojawiła się w październiku 2016 roku. Warto wspomnieć, że Valve tego lata planuje dodać wsparcie dla strumieniowania gier w 4K wraz z wsparciem dla innych kontrolerów.

Jeżeli chodzi o klientów firmy Samsung posiadających telewizor z Smart TV wyprodukowany przed 2016 rokiem, aplikacja Steam Link może nie znajdować się do dyspozycji konsumenta. Wszystko ze względu na starsze elementy wewnątrz – Steam Link firmy Valve zasilany jest procesorem Marvell DE3005-A1 i kartą graficzną Vivante GC1000 wraz z pamięcią. Starsze telewizory Samsunga prawdopodobnie potrzebują komponentów równych lub lepszych do obsługi strumieniowej gry poprzez nową aplikację.