SENSACJA! Vitality oraz FaZe za burtą IEM Katowice

Autor: Krzysztof Sarna

Dwa z sześciu niedzielnych spotkań ostatniego dnia fazy grupowej IEM Katowice 2021 za nami. Już w pierwszym doszło do niespodzianki, gdzie Vitality odpadło z turnieju po porażce z Virtus.pro. Z rozgrywkami pożegnało się także FaZe.

Do niespodzianki doszło już w pierwszym niedzielnym starciu. Virtus.pro pokonało Vitality i tym samym pokazało, że stać ich jeszcze na bardzo dużo. Spotkanie rozpoczęło się od Inferno, a “Niedźwiedzie” po pierwszym starciu prowadziły 10:5. Kiedy ekipa z regionu CIS przeszła do strony broniącej  po chwili prowadziła 15:8. Jednak w tym momencie coś stanęło i “Pszczoły” doprowadziły do dogrywki. Jednak w niej lepiej poradził sobie Dzhami “Jame” Ali i spółka. Natomiast na Overpassie dogrywki już nie było, a organizacja z Francji była bezradna. Po pierwszej połowie można było jeszcze mieć nadzieję, ale w drugiej VP po chwili prowadziło 13:7. Trzecia siła świata wygrała pięć odsłon z rzędu, ale na więcej nie dała rady i tym samym przegrała 16:12.

Równocześnie FaZe mierzyło się z FURIĄ. Zwycięsko z tego meczu wyszedł brazylijsko-amerkyański kolektyw. Kaike “KSCERATO” Cerato i spółka rozpoczęła od przemawiającego zwycięstwa na Mirage’u. Ciekawie było na Overpassie, kiedy to 17. siła świata prowadziła rezultatem 13:5, ale FURIA zdołała doprowadzić do remisu po trzynaście, a nawet wyjść na minimalne prowadzenie (14:13). Jednak to w tym momencie coś stanęło, przez co karrigan i spółka doprowadzili do remisu. Natomiast Train, który był decydującą lokacją nie miał żadnej historii, ponieważ zawodnicy Nicholasa “guerri’ego” Nogueiry wygrali do czterech!

Wyniki niedzielnych spotkań fazy grupowej IEM Katowice 2021 z godziny 12:00 prezentują się następująco:

Virtus.pro 2:0 Vitality – Inferno 19:17, Overpass 16:12

FaZe 1:2 FURIA – Mirage 8:16, Overpass 16:14, Train 4:16

Obie ekipy, czyli Virtus.pro i FURIA zmierzą się już o godzinie 19:00. Stawką będzie awans do ćwierćfinału IEM Katowice 2021. Z kolei przegrany pożegna się z rozgrykwami.

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.