IzakTV

Strona główna » Silesia Championship 4 – czwarta edycja turnieju dla szkół gimnazjalnych i średnich!

Silesia Championship 4 – czwarta edycja turnieju dla szkół gimnazjalnych i średnich!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Czwarta edycja turnieju e-sportowego Silesia Championship skierowana jest dla uczniów gimnazjów oraz szkół średnich. Oprócz turnieju głównego powstaną stoiska wystawowe partnerów, jak i strefa free to play, która zostanie wyposażona w sprzęt najnowszej generacji.

Turniej Silesia Championship zapoczątkowany został w 2013 roku kiedy to po kilku mniejszych turniejach organizowanych dla lokalnej szkoły, w której powstała inicjatywa, została podjęta decyzja o rozszerzeniu działalności organizacji dla osób spoza kręgu szkolnego. Od tego czasu na turniejach goszczą drużyny nie tylko z całego Śląska, ale z całej Polski. Z roku na rok prestiż oraz poziom rozgrywek wzrasta. Turniejem zainteresowane są coraz bardziej profesjonalne drużyny oraz organizacje. W ostatnich dwóch edycjach powstał również aspekt edukacyjny, który łączący zagadnienia z najnowszych technologii informatycznych (modding, overclocking, programowanie, grafika, marketing i zdjęcia produktowe).

Czwarta edycja turnieju e-sportowego Silesia Championship przygotowana została dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich.  Na wirtualnej arenie uczestnicy zmagać się będą w dwie najpopularniejsze gry, czyli w Counter-Strike:Global Offensive oraz League Of Legends. Oprócz turnieju głównego powstaną stoiska wystawowe partnerów organizacji oraz strefa free to play. Strefa ta wyposażona zostanie w najnowszy sprzęt oraz najciekawsze gry. Dodatkowo podczas wydarzenia organizowane będą liczne konkursy, a także najróżniejsze atrakcje.

Kiedy rozpoczyna się turniej?

Czwarta edycja turnieju Silesia Championship odbędzie się w grudniu. Pierwszy dzień wydarzenia rozpocznie się 7 grudnia i potrwa do 9 grudnia.

Jak wziąć udział?

Aby zagrać na tym turnieju należy pamiętać o tym, że został on skierowany do szkół gimnazjalnych oraz średnich. W turnieju może wziąć udział każda szkoła na terenie Rzeczpospolitej Polski. Należy tylko pamiętać że ilość miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Dopowiem, że każda szkoła może wystawić po jednej reprezentacji CS:GO lub LOL’a.

Jak można zapisać się do turnieju?

Zapisy do turnieju odbywają się za pośrednictwem strony organizatora i trwają do 30 listopada (lub do wyczerpania miejsc). Zapisy do Counter-Strike lub League Of Legends. Należy jednak pamiętać, że kolejność zgłoszeń zależna jest od momentu zaksięgowania wpłaty za udział w turnieju. Informacje na temat zapłaty dostępne są na wydarzeniu na Facebooku.

Czy istnieją terminy rozgrywek?

Tak. Przez cały listopad odbywać się będą eliminacje online, po których zostanie ogłoszona tabela wraz z terminarzem rozgrywek.

Gdzie odbywa się turniej?

Główny turniej odbywać się będzie w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie na ulicy Rybnickiej 44.

Czy turniej będzie transmitowany?

Tak. Całe wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Twitch na kanale schoolesport_tv