"simp" i inne określenia zakazane na Twitchu - IzakTV

“simp” i inne określenia zakazane na Twitchu

Platforma Twitch.tv powraca z kolejną kontrowersyjną zmianą. Począwszy od dnia 22 stycznia 2021 roku, negatywne wykorzystywanie określeń takich jak “simp”, “incel” czy “virgin” będzie zakazane.

Ogień płonący wokół platformy streamingowej zdaje się nie gasnąć. Po tym, jak jeden z amerykańskich senatorów zaproponował karę więzienia dla właścicieli kanałów dotkniętych przez DMCA, Twitch wprowadza kolejne zmiany. Jedno z popularniejszych słów tego roku – “simp”, określa mężczyznę, który desperacko poszukuje atencji u płci przeciwnej. Z racji nadużycia tego i innych określeń, platforma postanowiła podejmować kroki wobec powtarzających się przypadków nękania w trosce o dobro społeczności. Poniżej znajdziemy oficjalną wypowiedź Twitcha:

Podejmiemy działania przeciwko używaniu określeń takich jak „simp” „incel” lub „virgin”, szczególnie gdy są one używane w celu negatywnego odniesienia do praktyk seksualnych innej osoby. Używanie tych terminów samodzielnie nie doprowadziłoby do egzekwowania prawa, ale podjęlibyśmy działania, gdyby były one wielokrotnie używane w nękający sposób. Odrzucamy emotikony związane z tymi warunkami i usuwamy je, gdy zostaną nam zgłoszone. Mamy bardziej restrykcyjne zasady dotyczące emotikon, ponieważ można ich używać na Twitchu, więc podejmujemy bardziej proaktywne środki, aby zminimalizować możliwość wyrządzenia krzywdy.

Wobec tego, każdy użytkownik który pokusi się o używanie tych określeń w negatywnym świetle, spotka się z konsekwencjami takimi jak np. permanentna banicja konta.

Nie potwierdzono jeszcze, w jaki sposób będą egzekwowane bany w tej kwestii. Być może odpowiedzialność spadnie na moderatorów kanałów, lecz nie zostało to jeszcze potwierdzone przez nikogo z platformy należącej do Amazona.

Zabronione zostaną także inne słowa, zaś nadmieniony wyżej cytat to tylko fragment zmian, których pełny opis znajdziemy w oficjalnej aktualizacji w języku polskim.

Powiązane posty

pasha już dziś wystąpi w HEJT PARKU!

Esportowcy i nie tylko grają z WOŚP – Przegląd aukcji

Epic Games otwiera swoje studio w Polsce!