SK Gaming pokonuje NiP i ląduje w finale ESL Pro League Season 4

Autor: Sergiusz Lelakowski

Na swoim twitterze Mikail “Maikelele” Bill napisał, że grając z NiP-em nigdy nie lądowali na innych pozycjach niż ostatnie, drugie, lub pierwsze. Do tych rezultatów dołączają miejsca 3-4, gdyż właśnie przegrali z SK Gaming w półfinale ESL Pro League Season 4.

Wspólnie ze wspomnianym zawodnikiem “nindże” zagrały bardzo ładne pojedynki. Szczególnie na pierwszej mapie, Nuke, która jednak nie zwiastowała wyrównanego meczu od samego początku. Brazylijczycy gładko weszli w mecz, zdobywając siedem rund z rzędu. Chwilę potem NiP zaczęło odrabiać i do połowy nadrobili straty, niemal wyrównując z 7:8. Druga połowa to istny popis umiejętności Szwedów. Perfekcyjnie krycie BSu i praktycznie uniemożliwienie dobrego podejścia swoim rywalom. Dlatego też Nuke zakończyło się z korzyścią dla Ninjas in Pyjamas – było 16:10.

Mecz posypał się na mapie Overpass. Brazylijczycy zanalizowali błędy, wyłapując tzw. choke pointy z poprzedniego spotkania, dzięki czemu pierwszą połowę zagrali niemal bezbłędnie, docierając do 12:3. Zmiana stron przyniosła ciekawe zagranie ze strony GeT_RiGhTa – skrócił przez rurę obok dolnego BS-a, zaskakując swoich rywali i wykańczając znaczną część z nich. To pozwoliło kontynuować grę. Niestety, Szwedzi wyraźnie zachłysnęli się wynikami z rundy pistoletowej, gdyż raz po raz zaczęli w głupi sposób skracać pozycje, dając się w łatwy sposób wyciągać praktycznie runda po rundzie. “Zabili” w ten sposób swoje fundusze i w zasadzie oddali Overpass z rezultatem 7:16.

Znacznie ciekawszy pojedynek widzieliśmy na Cobblestone. Pierwsza połowa należała do SK Gaming, przynajmniej na początku – NiP zaczęło nadrabiać dopiero przy 7:1. Do końca pierwszej połowy wynik wskazywał 9:6 dla SK, a po zmianie stron ekipa Fallena znów wygrała pistoletówkę. NiP gdzieś tam jeszcze próbowało powalczyć. Nieskutecznie jednak, oddając kolejne rundy, by w ostatniej spróbować zaplantować bombę w ostatnim możliwym momencie, nie sprawdzając Bombsite’u B i dając się łatwo wykończyć feRowi. 16:10 dla SK, co razem daje 2:1.

W następnym półfinale ESL Pro League Season 4 zagra mousesports oraz Cloud9. Przypomnijmy, że gra toczy się o 600 000 $ w puli nagród.

Mecz obejrzycie na polskim kanale Twitch ESL.