IzakTV

Strona główna » Skiny na Wycieczce – Przegląd Operacji Shattered Web – Tydzień #5

Skiny na Wycieczce – Przegląd Operacji Shattered Web – Tydzień #5

Autor: Jan Miękina
Operacja Shattered Web

Mimo tego, że zadania w piątym tygodniu Operacji Shattered Web nie są żadną rewolucją, to wydaje się przynajmniej, że kolekcja misji Wycieczka Terenowa zapewni nam więcej niż 40 minut rozrywki. Liczby potrzebne do wykonania poszczególnych wyzwań dobrane są tak, że nie zawsze wystarczy jedna rozgrywka podczas 10-minutowego meczu w trybie uproszczonym. 

Misje w piątym tygodniu Operacji Shattered Web

 1. Karmienie ptaszków | 1 ★
  • Zaczynamy od zadania, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Naszym zadaniem jest oswojenie kurczaków i utrzymanie ich przy życiu w sumie przez 3 minuty. Robimy to w trybie Deathmatch na mapach z grupy Delta (Mirage, Inferno, Overpass, Nuke, Train Cache). Wbrew pozorom zadanie nie musi być proste do wykonania, w szczególności jak trafimy na osoby, które uporczywie będą chciały zabijać naszych kurzych przyjaciół.
 2. Wycieczka Objazdowa | 1 ★
  • Zadanie w trybie strefy zagrożenia. Musimy znaleźć spadochron i korzystać z jego usług przez 10 sekund. Przy dobrych wiatrach, jak wylądujemy w odpowiednim miejscu, to powinniśmy być w stanie wykonać to zadanie w trakcie jednego meczu już na samym jego początku.
 3. Zatrzymaj się i powąchaj róże | 2 ★
  • Nazwa misji dosyć romantyczna, jej treść z kolei – wręcz przeciwnie. Bierzemy w łapę Negeva na kultowym Duście II w trybie Deathmatch i przeprowadzamy rzeź. Zadanie? 25 eliminacji. Raczej do zrobienia w trakcie jednego spotkania jak już się dogadamy z tą laserową bronią.
 4. Spacer po plaży | 2 ★
  • W każdym tygodniu mieliśmy jedną misję do wykonania w trybie turniejowym, ten nie jest tutaj wyjątkiem. No… prawie. Tym razem mamy wygrać 10 rund na mapie Breach w trybie Sparingowym. Dla osób, które nie wiedzą, czym jest ten tryb, spieszę z odpowiedzą. Sparing to taki mecz turniejowy, w którym nie gramy o rangę, możemy grać ze znajomymi niezależnie od naszych różnic w umiejętnościach, zachowując wszystkie aspekty gry rankingowej.
 5. Długa Droga do Domu | 3 ★
  • Jak sama nazwa wskazuje, wykonanie tej misji zajmie trochę czasu. Naszym celem jest zdobyć aż 50 eliminacji w trybie uproszczonym na mapach z grupy Sigma (Studio, Breach, Vertigo, Cobblestone, Canals).
 6. Liczenie Owiec | 3 ★
  • Zadanie w trybie Obrońca z 3 tygodnia było chyba jednym z moich ulubionych do tej pory. Eliminacja dużej ilości botów w tym trybie wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Nowa logika naszych komputerowych przeciwników mocno poprawiła ich umiejętności w strzelaniu i możemy zostać zaskoczeni szybkim, eliminującym nas z gry, strzałem w głowę z broni. W trakcie naszej wycieczki lądujemy w Niemczech na mapie Overpass, gdzie naszym zadaniem jest zdobyć 30 eliminacji z P90 lub AWP.

Podsumowanie piątego tygodnia Operacji Shattered Web

Tak jak pisałem na początku, te wyzwania nie są niczym nowym. Może z wyjątkiem misji z kurczakami. Ich kompozycja to jednak kompletnie coś innego. Zrobienie obu misji na 3 gwiazdki nie zajmie już 15 czy 20 minut. Tym razem trzeba poświęcić na to trochę czasu, co mnie naprawdę cieszy. Jak jeszcze w tym wszystkim pojawią się zadania podobne do tych, które mieliśmy w pierwszym tygodniu operacji, to chyba będzie jedna z moich ulubionych operacji. A no i na koniec, jak zdobyliście wcześniej wszystkie dostępne poziomy Przepustki, to po wykonaniu misji w tym tygodniu otrzymacie skórkę z kolekcji Nordyckiej. Do tego jeżeli we wcześniejszych tygodniach wykonywaliście WSZYSTKIE misje nawet po odblokowaniu dostępnych poziomów, to mam dla was miłą niespodziankę. Wykonanie 5 misji w tym tygodniu zapewni wam srebrną odznakę Operacji Shattered Web!  Miłego fragowania!