IzakTV

Strona główna » Smooya i XANTARES na wylocie z BIG?

Smooya i XANTARES na wylocie z BIG?

Autor: Paweł Wilk

Ledwie kilka minut temu pisaliśmy o zmianach w Sprout, które miałby zakończyć etap pełnej niemieckiej drużyny, a pojawiają się kolejne transferowe wieści za naszej zachodniej granicy. 

Tym razem dotyczące one BIG, które zastanawia się nad dokonaniem kilku rotacji. Od dłuższego czasu włodarze niemieckiej organizacji nie są zadowoleni z osiąganych wyników i zastanawiają się nad zakontraktowaniem Floriana “syrsoNa” Rischa oraz Nilsa “k1to” Gruhne’a. Ten pierwszy ma niedługo pożegnać się z Sprout, natomiast sytuacja jego kolegi jest trudniejsza, ponieważ BIG będzie musiało przekonać lokalnego rywala do sprzedania swojego całkiem niezłego strzelca. Jeżeli dołączenie dwójki Niemców stanie się prawdą, będzie to pierwsza od dawna, w pełni niemiecka dywizja. Poprzednio taka sytuacja była na początku 2018 roku, gdy BIG zakontraktowało Owena “smooye” Butterfielda.

Dołączenie syrsoNa i k1to wiązać się będzie z koniecznością zrobienia miejsca w zespole. Najniższe notowania mają właśnie Butterfield oraz Can “XANTARES” Dörtkardeş, turecka gwiazda, która miała poprowadzić drużynę do sukcesów na światowej scenie. Rzeczywistość okazała się brutalna, co pokazały finały Champions Cup Finals, gdzie BIG w fazie grupowej przegrało z G2 Esports (12:16) i Team Spirit (1:2), co skończyło się przedwczesnym powrotem do domu.

Potencjalny skład BIG:

  • Johannes “tabseN” Wodarz
  • Johannes “nex” Maget
  • Tizian “tiziaN” Feldbusch
  • Florian “syrsoN” Risch
  • Nils “k1to” Gruhne
  • Tobias “tow b” Herberhold – trener