IzakTV

Strona główna » Snax niszczy swoich rywali! IEM Beijing 2020 na wyciągnięcie ręki!

Snax niszczy swoich rywali! IEM Beijing 2020 na wyciągnięcie ręki!

Autor: Mateusz Lechowicz

Drugie otwarte kwalifikacje do IEM Beijing 2020 wpadają na konta Polaków! Illuminar Gaming w świetnym stylu rozprawiło się z Galaxy Racer, pokonując swoich rywali 2:0!

Flashpoint 2? Może nie tym razem. W takim razie co powiecie na możliwość awansu na IEM w Pekinie? Brzmi całkiem nieźle i co najważniejsze nie nierealnie! Dwudniowe otwarte kwalifikacje do IEM Beijing finalnie wyłoniły nam dwóch finalistów, którzy spotkają się wśród 8 najlepszych drużyn w zamkniętych kwalifikacjach. Co najważniejsze w tym gronie zobaczymy polską ekipę, Illuminar Gaming! Pierwsze kwalifikacje nie poszły po ich myśli, natomiast drugie to już zupełnie inna bajka. Drużyna Snaxa przeszła jak burza przez całe kwalifikacje deklasując takie drużyny jak Hard Legion, Hellraisers, czy właśnie Galaxy Racer.

Niestety pozostałe czołowe polskie formacje nie wykazały się tak dobrą dyspozycją. Większość drużyn odpadła już podczas pierwszego dnia kwalifikacji, nieczęsto druzgocąco przegrywając ze swoimi rywalami. Trochę lepiej zaprezentowali się gracze Wisły Kraków, którzy odpadli dopiero podczas pechowego starcia na ALTERNATE aTTaX (16:14). Nie patrząc jednak wstecz, mamy swoich przedstawicieli w gronie 8 drużyn, które awansują na IEM Beijing 2020. W odróżnieniu od Flashpoint liczba ta jest o połowę miejsza, a liczba formacji, które awansują taka sama.

Illuminar Gaming 2-0 Galaxy Racer (16:3; 16:8)

Illuminar Gaming ma więc realne szanse na awans. Szczególnie jeśli Snax będzie prezentował taką formę jak podczas dzisiejszego meczu na Galaxy Racer. Statystyki 53-22 zrobiły chyba wrażenie na każdym, a pozostali gracze Illuminar również nie odstawali. Wręcz perfekcyjnie rozegrany mirage pozwolił gładko przejechać się po swoich rywalach. Kolejna mapa, mimo że była wyborem przeciwników, to nie było tego widać w żadnym wypadku. Od wyniku 8-7 dla Szwedów ich gra kompletnie się posypała i nie byli oni w stanie zdobyć nawet pojedynczej rundy. Monotonne treningi zdają się więc w końcu przynosić efekty, a map pool drużyny powiększa się. Nowy prowadzący Illuminar phr, również zdaje się dobrze odnajdować w swojej roli. Z pewnością, jeśli Polacy zagrają w tak dobrym stylu jak dzisiaj awans na długo wyczekiwany turniej wielkiego formatu stanie przed nimi otworem.

Czy aktualny skład i połączenie dużych pokładów doświadczenia z umiejętnościami indywidualnymi zdadzą efekt? Na ten moment zdają, jednak prawdziwy sprawdzian czeka graczy Illuminar 30 października podczas zamkniętych kwalifikacji do IEM Beijing. Podwójna drabinka eliminacji BO3 wylosuje nam 2 drużyny, które finalnie awansują na główny turniej z pulą 250,000$. Naprzeciw Illuminar zmierzą się natomiast takie ekipy jak, Endpoint, K23 i zwycięzca meczu Sinners-FATE. Pozostałe cztery miejsca zostaną przyznane przez organizatorów. Więcej informacji na temat całego turnieju znajdziecie na stronie organizatora.

Wyniki Illuminar Gaming/IEM Beijing Qualifier

  • 16-1 Husky eSports
  • 16-11 MBAPPEEK
  • 16-8 Atlando Esport
  • 16-5 Hard Legion
  • 19-16 Actina PACT
  • 16-12 HellRaisers
  • 2-0 Galaxy Racer