Space Soldiers awansowało na SL i-League Invitational Shanghai 2017

Autor: Patryk Głowacki

Zakończyły się europejskie eliminacje do SL i-League Invitational Shanghai 2017. Slota na turniej główny wywalczyli gracze Space Soldiers.

“SpaceS” znalazło się w finale kwalifikacji po tym, jak w półfinale pokonało AGO Gaming, zamykając Polakom drogę do sukcesu. By jednak uzyskać prawo na grę w Szanghaju, tureccy zawodnicy musieli wygrać jeszcze jedno spotkanie.

Naprzeciw “kosmicznych żołnierzy” stanęli gracze HAVU Gaming. Finowie w dotychczasowych eliminacyjnych pojedynkach również radzili sobie bardzo dobrze, potwierdzając, że obecnie to oni są najlepszą siłą w swoim kraju.

Pierwsza mapa decydującego starcia była kwintesencją równej rywalizacji. Oba zespoły nie zamierzały bowiem odpuszczać, co spowodowało, że po trzydziestu rundach wynik był remisowy. Warto dodać, że obie połowy kończyły się rezultatem 8:7 na korzyść ekipy broniącej. Zwycięzce mapy wyłoniła dopiero dogrywka, która wpadła na konto Turków.

Na drugim placu gry Space Soldiers nie dało fanom wielu okazji do emocji. Już w pierwszej połowie Engin “ngiN” Kor i spółka dość mocno odskoczyli rywalom, prowadząc 10:5. Po przejściu na stronę broniącą, “SpaceS” jeszcze bardziej zdystansowało przeciwnika, ostatecznie pieczętując wygraną.

Space Soldiers – HAVU Gaming 2:0 (22:20 – overpass, 16:6 – cache)

SL i-League Invitational Shanghai 2017 odbędzie się w dniach 2-5 listopada. O pulę nagród w wysokości 150.000 dolarów powalczy osiem zespołów. Obecnie stawka turnieju prezentuje się następująco: