IzakTV

Strona główna » Spartak Moskwa utworzy drużynę CS:GO?

Spartak Moskwa utworzy drużynę CS:GO?

Autor: Rafał Rudnicki

Kilka znanych drużyn sportowych na dobre zadomowiło się w e-sporcie. Swoje skłądy posiadają F.C. Schalke czy F.C. Copenhaga, wygląda na to, że do tego zacnego grona dołączy także Spartak Moskwa.

 

Pojawiły się plotki, mówiące o szansie na utworzenie składu CS:GO i Dota 2 przez popularną, rosyjską drużynę sportową Spartak Moskwa. W opublikowanej w języku rosyjskim plotce autor przyznaje, iż redakcja otrzymała od przedstawicieli klubu notkę prasową, w której opisano, iż “Spartakus” miałby stworzyć drużynę w “zupełnie nowym sporcie”. Spodziewa się, iż oficjalne ogłoszenie odbędzie się jutro (19 kwietnia) na konferencji prasowej.

Tematyka e-sportowa nie jest obca włodarzom klubu. We wrześniu 2016 roku, jak idący za trendami klub piłkarski przystało, przyjęli pod swoje strzechy zawodnika FIFA 17 – Siergieja „Kefir” Nikiforova.

Śmiało można założyć, że klub podjąłby się “zarekwirowania” jednej z aktywnych drużyn. Tylko której? Gambit odnosi na tyle duże sukcesy, iż raczej niechętnie oddałoby całkiem nieźle prosperują formację zupełnie nowej organizacji. Kto wie. Być może jako Spartak Moskwa od tej pory będzie grać mniej znane Spirit, albo Vega Squadron? Obie formacje zobaczyliśmy w ostatecznych kwalifikacjach do ELEAGUE Major, a tym drugim udało się zresztą zdemolować Ninjas in Pyjamas.